Strona głównaWiadomościProgramiści z Polski pracują nad remasterem Dark Souls

Programiści z Polski pracują nad remasterem Dark Souls

W zeszłym tygodniu studio Bandai Namco ogłosiło, że już niedługo powróci pierwsza część Dark Souls w wersji zremasterowanej. Kolejną niespodzianką jest to, że From Software nie zajmuje się całością projektu.

Laura Kate Dale, która przekazała informacje na temat nowej wersji gry ujawniła również, że obecnie nad rozwojem gry czuwa polski zespół QLOC, który był również odpowiedzialny za porty takich gier jak: Dragon’s Dogma: Dark Arisen, God Eater Resurrection, God Eater 2: Rage Burst, Resident Evil 6. Ponadto w dorobku zespołu możemy wymienić inne znane tytuły: Hellblade: Senua’s Sacrifice oraz Dmc: Devil May Cry. Wygląda na to, że From Software wykonuje część prac nad remasterem Dark Souls jednak prym wiedzie polskie studio.

Ponieważ informacja ta nie została potwierdzona przez Bandai Namco, nie możemy mieć całkowitej pewności, że ekipa że to właśnie QLOC z Warszawy pracuje nad grą. Niemniej jest to bardzo prawdopodobne zważywszy na to, że obie firmy współpracują ze sobą już od kilku lat.

Premiera Dark Souls Remastered już w maju na PC, PS4, XO i Nintendo Switch.

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię