Strona głównaWiadomościPrace nad netflixową wersją Wiedźmina idą pełną parą

Prace nad netflixową wersją Wiedźmina idą pełną parą

Z wielkim zaciekawieniem śledzimy rozwój projektu przenoszącego przygody naszego ulubionego zabójcy potworów na mały ekran. Minie jeszcze dużo czasu zanim doczekamy się pierwszego odcinka serialu. Jednak każda choćby najmniejsza informacja w temacie cieszy, bo świadczy o tym, że prace zmierzają we właściwym kierunku.

Główny reżyser serialu Lauren Hissrich ogłosiła dzień otwarty pokoju reżyserskiego oraz przedstawiła nazwiska współautorów. Nie wiemy, o czym Hissrich rozmawiała z resztą zespołu, ale jak przekonywała w mediach społecznościowych był to dzień „pełen pomysłów, kreatywności, mroczności, szampana i jedzenia babeczek”.

Zostało również potwierdzone, że Jenny Klein, która pisała scenariusz Jessici Jones, także jest częścią zespołu reżyserskiego Wiedźmina. W swoim tweecie powiedziała, że jest bardzo podekscytowana z powodu możliwości współpracy z Hissrich i innymi. Podzieliła się również zdjęciem zawartości lodówki 😉 głównego reżysera.

W zespole reżyserskim znaleźli się również Declan de Barra (The Originals), Sneha Koorse (Daredevil) a jego asystentką jest Clare Higgins.

Na chwilę obecną nie ogłoszono jeszcze castingu na obsadzenie ról w serialu. Fani książek Sapkowskiego i serii gier od CDP trzymają mocno kciuki za przyszłość serialu. My mamy nadzieję, że tym razem nie będziemy widzieli na ekranie gumowych smoków i drewnianej gry aktorskiej, jaką mieliśmy okazję zobaczyć w rodzimej produkcji.

Jak ujawniła Hissrich premiery serialu nie powinniśmy się spodziewać przed 2020 rokiem. Pierwszy sezon będzie składał się z 8 odcinków, które będą kręcone w Europie Wschodniej.

Jeżeli chodzi o serię książek, Andrzej Sapkowski zapowiedział kolejną książkę o przygodach Geralta. Natomiast CD Projekt planuje, że kiedyś powróci do uniwersum Wiedźmina jednak teraz skupia się głownie na Cyberpunk 2077.

Źródło: gamespot

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię