Strona głównaWiadomościPrawdopodobnie dostaniemy nowe mordobicie w otwartm świecie od Criterion Games

Prawdopodobnie dostaniemy nowe mordobicie w otwartm świecie od Criterion Games

Czytając między wierszami można dość do ciekawych wniosków. Criterion Games poszukuje nowych pracowników, a to może oznaczać rozpoczęcie prac nad całkiem nową grą AAA.

Minęło sporo czasu odkąd dostaliśmy większą grę od studia Criterion Games. Twórcy Burnout już od kilku lat utknęli w roli wsparcia w tworzeniu gier takich jak Battlefield Hardline czy Star Wars Battlefront II. Wygląda na to, że dostali teraz szansę na stworzenie nowej gry. Według informacji ze strony studia na potrzeby nowego projektu wykupili „nowe IP”.

Wygląda na to, że nowy projekt studia nie jest tytułem wyścigowym, ale grą akcji. Criterion ogłosiło nabór na stanowisko Lead Combat Designer, poszukiwani są ludzie z doświadczeniem, którzy są pasjonatami gatunku action-adventure, znają zagadnienia fizyki gry oraz „wszystkich rodzajów walki w grach a w szczególności walki wręcz”. Oferta wskazuje, że doświadczenie projektowaniu gier AAA jest dodatkowym atutem kandydata. Ma to być główny projekt studia.

Criterion poszukuje również kandydata na stanowisko Concept Art Director and Environmental Artist z “doświadczeniem w produkcji gier w otwartym świecie”. Składając wszystko w całość, możemy liczyć na zupełnie nową grę action-adventure w otwartym świeci z walką wręcz i zaawansowaną fizyką. Brzmi to całkiem ciekawie.

Deweloper jeszcze w 2014 pracował nad grą wyścigową, jednak projekt ten został anulowany. Większość zespołu Criterion w tym założyciele studia Alex Ward i Fiona Sperry, przenieśli się do innych działów w EA lub całkiem zmienili firmę. Obecnie zatem Criterion nie jest tym samym studiem co kiedyś, nie wiemy zatem czego możemy spodziewać się po nowej produkcji.

Zainteresowani? My również. Dajcie znać jaką grę z ciekawą fizyką chcielibyście zobaczyć oprócz Half Life 3 ;).

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię