Strona głównaWiadomościPrawo zabrania sprzedaży komputerów gamingowych

Prawo zabrania sprzedaży komputerów gamingowych

W końcu uzbieraliście pieniądze na wymarzony gamingowy komputer i okazuje się, że nie możecie go kupić. Przyczyną jest zmiana prawa, która zabrania sprzedaży mocnego sprzętu ze względu na pobór energii elektrycznej.

Na szczęście ten koszmarny sen jak na razie nie dotyczy Polski tylko USA i to też tylko kilku konkretnych stanów. Dell musiał wycofać ze sprzedaży swoje najmocniejsze modele Alienware Aurora R10 oraz R12. Wszystko z powodu zmiany przepisów dotyczących efektywności energetycznej, które weszły w Waszyngtonie, Oregonie, Vermont, Hawajach, Kolorado i Kalifornii.

Zobacz: The Forgotten City – zwiastun premierowy i niezłe oceny w sieci

Teraz zakup mocnego komputera gamingowego w tych stanach nie jest już możliwe. W oświadczeniu Dell możemy przeczytać, że nowe przepisy mocno ograniczają wybór użytkowników. Zakup najmocniejszych modeli firmy nie jest już możliwy. Co więcej, zakaz dotyczy nie tylko komputerów stacjonarnych, ale również urządzeń AiO oraz mobilnych systemów do gier. Na szczęście zakaz ten obejmuje wyłącznie gotowe zestawy a nie pojedynczych części, zatem gracze mogą złożyć samodzielnie potężną maszynę skutecznie obchodząc nowe przepisy.

Przepisy dotyczące efektywności energetycznej weszły w życie 1 lipca i obecnie obejmuje komputery gamingowe. Jednak już w grudniu obejmą również wydajne komputery do pracy w sieci, notebooki z wieloma ekranami lub z wysokimi częstotliwościami odświeżania. Wygląda na to, że gracze nie będą mieli łatwego życia. Pozostanie im wtedy to co robią polscy gracze, czyli samodzielne składanie mocarnych zestawów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię