Strona głównaGryAktualnościPremiera PlanetSide Arena przesunięta. Twórcy boją się rywalizacji z Apex Legends?

Premiera PlanetSide Arena przesunięta. Twórcy boją się rywalizacji z Apex Legends?

Dla fanów PlanetSide Arena mamy złe wieści. Wyczekiwana premiera gry zaliczy kolejną obsuwę, a wszystko po to, by wersja PeCetowa wyszła równo z konsolową.

Aktualnie podana przez twórców spinn-ofa PlanetSide w klimatach Battle Royale data premiery to lato. Wtedy premierę będzie miała wersja na PlayStation 4, a twórcy postanowili “dopasować do niej” wersję PeCetową. Zmiany niosą ze sobą jeszcze inne konsekwencje. Ekskluzywna przepustka do dodatkowej zawartości, czyli Founders Season została anulowana, podobnie jak wszystkie pre-ordery na Steam. Twórcy oczywiście zwrócą graczom poniesione w związku z tym koszty. Przed oficjalną premierą planowana jest jeszcze oficjalna beta.

Zobacz: Anthem będzie miał genialne mikropłatności. Aż ciężko w to uwierzyć

Można przypuszczać, że w opóźnieniu chodzi o uchronienie gry przed przyćmieniem premiery przez świętującego kolejne sukcesy Apex Legends. Obie gry są bowiem do siebie bardzo podobne, oparte o klasy postaci, z trybem Battle Royale i osadzone w science-fiction. Autorzy widocznie więc uznali, że planowana wcześniej marcowa premiera gry nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem.

A Wy czekacie na dzieło Daybreak Games?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię