Strona głównaWiadomościPremiera PlayStation 5 planowana na przyszły rok?

Premiera PlayStation 5 planowana na przyszły rok?

Według Hideki Yasuda z Ace Economic Research Institute konsola PlayStation 5 od Sony powinna pojawić się na półkach sklepowych już pod koniec przyszłego roku. Warunkiem jest brak opóźnień w procesie dostaw komponentów elektronicznych.

Chodzi konkretnie o kondensatory ceramiczne MLCC, które są używane również w przemyśle motoryzacyjnym. Ponadto kondensatory tego typu wykorzystywane są również w smartfonach działających w standardzie 5G. Duże zapotrzebowanie rynkowe może być powodem opóźnień w dostawach kondensatorów do fabryki Sony.

Analityk uważa, że ograniczone możliwości produkcyjne kondensatorów MLCC mogą nie pokryć zapotrzebowania rynku konsol. To powoduje, że producent nie jest w stanie oszacować ile sztuk konsol mógłby dostarczyć do sklepów na premierę. Według Yasudy może to wpłynąć na opóźnienie ostatecznej premiery PS5 i przesunięcie jej na 2020 rok.

Na chwilę obecną nie wiadomo jak będzie wyglądał nowy produkt Sony. Jakiś czas temu prezentowaliśmy Wam wizję jednego z francuskich artystów, którą możecie zobaczyć w tym artykule.

W redakcji jesteśmy bardzo ciekawi nowego sprzętu Sony oraz tego, czy ma on szansę namieszać na rynku gamingowym. I jaka będzie odpowiedź Microsoftu.

Gdy tylko dowiemy się czegoś nowego w temacie damy Wam znać.

Źródło: vgchartz

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię