Strona głównaWiadomościPremiera poziomu Xen z Black Mesy kolejny raz opóźniona

Premiera poziomu Xen z Black Mesy kolejny raz opóźniona

Ludzie z Crowbar Collective obiecali fanom gry Half-Life, że podczas wakacji będą mogli zagrać w odświeżoną wersję świata Xen. Ostatni fragment Black Mesy pojawi się jednak dopiero w okolicach grudnia.

Na forum Steam twórcy Black Mesy poinformowali o realizacji jednej z najważniejszych lokalizacji Half-Life. Obcy świat Xen, który planowo miał zostać wydany na przełomie lipca i sierpnia, ukaże się na Steamie znacznie później. Nadchodzącej premierze mają towarzyszyć pierwsze opady śniegu.

Studio Crowbar Interactive oznajmia we wpisie, że przeliczyli się ze swoimi mozliwościami. Aby stworzyć odpowiedniej jakości ten wyjątkowy fragment gry, potrzebują znacznie więcej czasu, niż do końca lata. Poniżej zamieszczamy treść postu udostępnionego na forum Steam:

„Wiemy, że to nie jest to, co ktoś chciałby usłyszeć, ale po długiej i męczącej analizie tego, co chcemy osiągnąć, postanowiliśmy, że jest to najlepsze rozwiązanie. Nie chcemy osiągnąć kompromisu dotyczącego jakości Xen w jakikolwiek sposób. To powiedziawszy, uważamy grudzień za ostateczny deadline, to dla nas być albo nie być.”

Twórcy chociaż zniszczyli wakacyjne marzenia graczy, to jednak dają nadzieję, że remake Xen będzie idealnie odwzorowywać klimat oryginału. Na pocieszenie pokazali nowe materiały wprost z niebezpiecznej planety, którą Gordon Freeman pozna od najstraszniejszej strony .

 

Trzymamy mocno kciuki, aby to była ostatnia nieoczekiwana zmiana planów. Remake Hal-Life’a jest naprawdę świetny i pewnie każdy z jego fanów trzyma w dłoni już łom w oczekiwaniu na walkę z kosmicznymi stworzeniami.  

Źródło: gamespot.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię