Strona głównaWiadomościAkcesoriaPrequel Half-Life z zestawem VR już w maju?

Prequel Half-Life z zestawem VR już w maju?

Dzisiaj na platformie Steam pojawiła się podstrona z zapowiedzią urządzenia o nazwie Valve Index, które zgodnie z opisem ma wzmocnić doświadczenia. Jego premiera zapowiedziana jest na maj tego roku. Samo urządzenie wygląda jak połączenie zestawu VR z lornetką.

W zeszłym roku w sieci pojawiło się kilka przecieków na temat urządzenia. Konstrukcja Valve Index jest zgodna z rysunkami koncepcyjnymi, jakie trafiły wtedy do sieci. Jeżeli dalsza część plotek potwierdzi się to razem z urządzeniem do sprzedaży trafi prequel Half-Life zaprojektowany specjalnie pod VR.,

Zobacz: Zastrzelił kolegów w grze. Poniósł konsekwencje w prawdziwym życiu

Nowa witryna zapowiadająca zestaw nie zdradza żadnych szczegółów poza datą premiery. Swoją drogą na pierwszy rzut oka ciężko w urządzeniu rozpoznać gogle VR. Według plotek nowe urządzenie ma zapewniać kąt widzenia na poziomie 135 stopni, a do sterowania będziemy wykorzystywać kontroler VR Knuckles. Ostatnie masowe zwolnienia w Valve dotknęły właśnie pracowników zajmujących się rozwojem VR, jednak w ostatnim czasie wielu zostało przyjętych ponownie. A kilku z nich potwierdziło, prace nad VR.

Zobacz: PlayStation VR sprzedaje się słabo w porównaniu do konsol, ale ponad 4 mln egzemplarzy…

Valve wcześniej współpracowało z HTC nad Vive, ale wiemy, że od pewnego czasu firma pracuje nad własnym rozwiązaniem. Teraz mamy potwierdzenie, że jest to prawda. Nadal jednak nierozwiązana pozostaje kwestia czy faktycznie istnieje prequel Half-Life. Gdy tylko dowiemy się czegoś więcej w temacie damy Wam znać.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceValve
SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię