Strona głównaWiadomościPrezes Blizzard odchodzi w poszukiwaniu nowych możliwości

Prezes Blizzard odchodzi w poszukiwaniu nowych możliwości

Kilka godzin temu prezes Blizzard J. Allen Brack ogłosił, że opuszcza Activision Blizzard. Jego obowiązki przejmą Jen Oneal i Mike Ybarra.

W związku z aferą w Blizzard ze stanowiska prezesa zrezygnował J. Allen Brack. O sytuacji poinformowali przedstawiciele firmy. Dyrektor operacyjny Daniel Alegre, który wypowiedział się na temat przejęcia obowiązków Bracka przez Oneal i Ybarra powiedział:

Jen i Mike będą dzielić odpowiedzialność za rozwój i odpowiedzialność operacyjną firmy. Oboje są liderami o wspaniałym charakterze i uczciwości i są głęboko zaangażowani w zapewnienie, że nasze miejsce pracy jest najbardziej inspirującym, przyjaznym środowiskiem dla kreatywnej doskonałości i utrzymywania naszych najwyższych standardów tworzenia gier.

Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu w branży i głębokiemu zaangażowaniu w uczciwość i otwartość jestem pewien, że Jen i Mike będą prowadzić Blizzard z troską, współczuciem i oddaniem doskonałości.

Jednak nie są oni wskazani jako prezesi lub dyrektorzy generalni. Oznacza to, że Activision Blizzard będzie silniej kontrolował twórców Diablo. Firma znajduje się obecnie na świeczniku z powodu pozwu wniesionego przez stan Kalifornia, zarzucającego wszechobecną dyskryminację i nękanie kobiet u producenta World of Warcraft. Ponad 2000 obecnych i byłych pracowników Activision Blizzard podpisało petycję nazywającą odpowiedź firmy na pozew o dyskryminację.

Zobacz: PlayStation 5 dostanie nowy model? Sony potwierdza doniesienia

Ogłoszenie o odejściu Bracka z Blizzard pojawiło się zaledwie kilka godzin przed ogłoszeniem wyników finansowych Activision Blizzard za drugi kwartał 2021i i telekonferencji, podczas której Brack i Bobby Kotick mieli odpowiedzieć na pytania analityków dotyczące ostatnich wydarzeń. Akcje firmy spadły o prawie osiem procent w ciągu ostatnich pięciu dni.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię