Strona głównaEsportPRIDE i Pompa Team bez awansu na GeForce CUP we Wrocławiu

PRIDE i Pompa Team bez awansu na GeForce CUP we Wrocławiu

Sporym rozczarowaniem zakończyły się rozgrywki pierwszej grupy eliminacyjnej do turnieju GeForce CUP. Chociaż faworytami byli zawodnicy PRIDE, to niestety musieli oni uznać wyższość rywali. A to oznacza, że nie zobaczymy ich we Wrocławiu.

W finałowym spotkaniu eliminacyjnym grupy A zmierzyły się ze sobą drużyny PRIDE oraz Outlaws. Oba zespoły spotkały się ze sobą dzień wcześniej i to Polacy okazali się lepsi. Wygrali wtedy wynikiem 16:6 na mapie de_train. Bułgarów to nie zniechęciło i w spotkaniu decydującym o awansie na LAN-owy finał we Wrocławiu ponownie zobaczyliśmy tę mapę. Trudno było w takiej sytuacji nie stawiać zawodników PRIDE w roli faworytów.

Spotkanie rozpoczęło się niemal identycznie, jak dzień wcześniej. Po pierwszej połowie Polacy wygrywali bardzo przekonująco. Po stronie CT zgromadzili aż 10 rund i wydawało się, że atakując tylko dopełnią formalności. Tym bardziej, że w poprzednim spotkaniu – będąc po stronie terrorystów – nie oddali swoim rywalom żadnej rundy. Niestety, przegrana pistoletówka była początkiem końca PRIDE. Bułgarzy z Outlaws systematycznie zdobywali kolejne rundy i zmniejszali swoją stratę do Polaków. Naszym rodakom zabrakło chłodnej głowy. Dało się to zauważyć w ciągłych force’ach. Polacy ani razu nie zagrali pełnej rundy eco, co bardzo negatywnie odbijało się na ich ekonomii. Finalnie wygrali tylko jedną rundę po stronie atakującej i caałe spotkanie przegrali wynikiem 16:11. Tym samym odpadli z turnieju i nie zobaczymy ich na finałach we Wrocławiu. Awans wywalczyły drużyny Fightclub oraz Outlaws.

Turniej GeForce Cup zostanie rozegrany w ostatni weekend maja we Wrocławiu. Do udziału w zawodach zaproszono cztery drużyny – Kinguin, Space Soldiers, Fnatic Academy oraz PENTA Sports. Do nich dołączą kolejne cztery drużyny z eliminacji. Z grupy A zrobiły to już Fightclub i Outlaws. Wkrótce rozegrana zostanie grupa B, w której zobaczymy między innymi polski zespół Samsung4Gamers by Inetkox.

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię