Strona głównaEsportPride mistrzem pierwszego sezonu Polskiej Ligi Esportowej

Pride mistrzem pierwszego sezonu Polskiej Ligi Esportowej

Drużyna Pride wygrała pierwszy sezon Polskiej Ligi Esportowej. Po zaskakujących i wyrównanych półfinałach to jednak faworyci sięgnęli po ostateczny tryumf.

Półfinały Polskiej Ligi Esportowej zaczęły się od sporej sensacji. Główny faworyt do wygrania całych zawodów – Team Kinguinprzegrał z AGO Gaming (grającym jeszcze po banderą Samsung4Gamers by Inetkox). Przed samym meczem wiele mówiło się o tym, że będzie to okazja dla Furlana do pokazania byłym kolegom, że wyrzucenie go z zespołu było błędem. Tak też zrobił i tym samym udowodnił, że Pingwiny są kompletnie bez formy i zmiana na Hypera jak na razie na niewiele się zdała. Co prawda mecz był bardzo wyrównany i zakończył się dopiero po 3 mapach, ale zespół trenujący razem raptem od kilku tygodni nie ma prawa wygrać z tak doświadczonym składem, jak Team Kinguin.

W drugim półfinale również nie brakowało emocji. Pride także potrzebowało aż 3 map, aby udowodnić swoją wyższość nad zespołem Grubasów, który był po prostu mixem dobrych zawodników, ale do prawdziwej drużyny sporo im brakuje. Dlatego wynik 2:1 był tak zaskakujący. CO więcej, o zwycięstwie na ostatniej mapie decydowała dogrywka, więc Grubasom niewiele brakowało, aby awansować do finału. Jednak doświadczenie wzięło górę i to Pride okazało się lepsze.

Niestety, finał nie przyniósł już takich emocji, jak wcześniejsze spotkania. Samsung4Gamers by Inetkox okazali się dużo słabsi od Pride. Co prawda na mapie Mirage przegrali 21:19 (po dogrywce), ale na Nuke’u zostali wręcz zmiażdżeni 16:3. Tym samym to zespół Minise’a sięgnął po tytuł w pierwszym sezonie Polskiej Ligi Esportowej i zgarnął nagrodę w wysokości 46 tys. złotych. W meczu o 3. miejsce lepsi okazali się zawodnicy Team Kinguin, którzy wygrali z Grubasami 2:0 (16:5 Mirage i 19:15 Inferno).

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię