Strona głównaEsportDzisiaj ćwierćfinały ESL One w Kolonii. Kto pozostanie w walce o tytuł?

Dzisiaj ćwierćfinały ESL One w Kolonii. Kto pozostanie w walce o tytuł?

Wczoraj zakończyły się rozgrywki grupowe ESL One w Kolonii, a już dzisiaj rusza faza play-off. W walce o tytuł pozostało 8 najlepszych zespołów. Kto sięgnie po tytuł?

Napisać, że rozgrywki grupowe ESL One w Kolonii zakończyły się kilkoma niespodziankami, to jak nic nie powiedzieć. Z zawodami pożegnało się kilku faworytów, a awans uzyskały z kolei zespoły, na które chyba niewiele osób liczyło. Chyba największym zaskoczeniem jest awans dwóch drużyn, które jako pierwsze uzyskały bilans 3:0. Liquid ostatnio nie awansowało do PGL Major Kraków 2017, a Ninjas in Pyjamas nie dostali się nawet do ostatecznych eliminacji i w ostatnich miesiącach Szwedzi byli bardzo słabi. Tymczasem w Kolonii oba zespoły pokazały świetną formę i w pełni zasłużenie zapewniły sobie udział w ćwierćfinałach.

Poza tym awans do ćwierćfinałów uzyskały jeszcze zespoły Natus Vincere, G2 Esports, OpTic Gaming, SK Gaming, Cloud9 oraz FaZe Clan. Sporym zaskoczeniem jest udział w ćwierćfinałach aż trzech amerykańskich organizacji. Z kolei za niespodziankę należy uznać brak Duńczyków z North, którzy przez wielu zaliczani są do światowej czołówki. Jednak z miesiąca na miesiąc Skandynawowie obniżają loty. Awansować do ćwierćfinałów nie udało się również drużynie Mousesports, która turniej zaczęła od 2 wygranych. Popularne Myszy potrzebowały tylko jednej wygranej, ale niestety przegrali 3 kolejne spotkania i wracają do domów.

Ćwierćfinały rozgrywane są w systemie BO3. Wszystkie odbędą się dzisiaj. Na sobotę zaplanowano półfinały, a w niedziele – w ścisłym finale – zmierzą się ze sobą 2 najlepsze zespoły.

Pary ćwierćfinałowe ESL One w Kolonii:

  • (10:00) Natus Vincere – G2 Esports
  • (13:50) Ninjas in Pyjamas – Cloud9
  • (17:40) FaZe Clan – Liquid
  • (21:30) OpTic – SK Gaming

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię