Strona głównaEsportPRIDE uwalnia TOM223 i Luza z kontraktów

PRIDE uwalnia TOM223 i Luza z kontraktów

Polską scenę CS:GO zdominowała informacja o zmianie barw klubowych SZPERO, który opuścił szeregi Team Kinguin i dołączył do AGO Esports. Jednak tego samego dnia wydarzyła się inna, równie ciekawa zmiana, o której jednak nie było tak głośno.

PRIDE poinformowało, że zwalnia z kontraktów dwóch swoich zawodników – Tomasza “TOM223” Richtera i Macieja “Luza” Pugaja. Co ciekawe, historia tej zmiany jest dość podobna jak w przypadku SZPERO, tylko ze zgoła innym zakończeniem. Zarówno PRIDE jak i Team Kinguin poszukiwały sposobu na wyjście z “dołka” i bardzo przeciętną formę. Zaczęło się od powołania do składu kilku osób z Akademii PRIDE, co jednak nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Zespół podjął więc decyzję, że w aktualnym składzie nie są w stanie niczemu przeciwdziałać, a zarząd organizacji postanowił, że nie będzie “przetrzymywał” Tomasza i Macieja na ławce rezerwowych, mimo, że ich kontrakty obowiązują jeszcze do końca roku. Jak twierdzi PRIDE w swoim oświadczeniu, nie chcieli blokować zawodnikom budowania dalszej kariery.

Tym samym na chwilę obecną są oni “wolnymi strzelcami”, a splawik, Zorineq i SAYN zasilają na powrót szeregi Akademii PRIDE – organizacja pozostaje więc bez głównego składu.

Akademia PRIDE w tej chwili gra w następującym składzie:

  • Łukasz “splawik” Jahns
  • Adrian “Zorineq” Kołodziejski
  • Adrian “SAYN” Łączyński
  • Mikołaj “Miki z Afryki” Szemraj
  • Grzegorz “grzes1x” Bianga

PRIDE jednak jeszcze raz zagra w starym składzie, z Tomem i Luzem na pokładzie, na początku września w barażach ESEA MDL – zasady tej ligi nie pozwalają bowiem na zmiany w składzie.

Źródło: PRIDE

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię