Strona głównaEsportHistoryczny ranking najlepszych drużyn CS:GO

Historyczny ranking najlepszych drużyn CS:GO

Serwis HLTV.org opublikował najnowszy ranking najlepszych drużyn Counter-Strike: Global Offensive na świecie. Jest on pod wieloma względami wyjątkowy, ale o tym za chwilę. 

W czołówce najlepszych drużyn CS:GO na świecie nie zmieniło się zbyt wiele. Wciąż liderem rankingu pozostaje Astralis ze sporą przewagą nad Natus Vincere i FaZe Clanem. To, co może dziwić w dalszej kolejności to 10. miejsce chińsko-indonezyjskiego TyLoo. To pierwszy raz w historii rankingu HLTV.org gdy drużyna z Azji znalazła się w pierwszej dziesiątce zestawienia. Właśnie dlatego jest to ranking wyjątkowy i zarazem historyczny. 

A jak radzą sobie polskie drużyny? Przyzwoity występ na IEM Shanghai sprawił, że Virtus.pro awansowało o dwie pozycje i aktualnie zajmują 19. lokatę. To oznacza, że – teoretycznie – są w tym momencie najlepszą polską drużyną na świecie. Niewiele dalej, bo na 24. miejscu plasują się gracze Team Kinguin. Co ciekawe, z TOP30 wypadła drużyna AGO Esports, ale wynika to między innymi z odejścia snatchiego i zakontraktowania szpero, co przełożyło się na sporą stratę punktów. 

Aktualnie ranking TOP10 prezentuje się następująco: 

  1. Astralis – 969 pkt. 
  2. Natus Vincere – 795 pkt. 
  3. FaZe Clan – 557 pkt. 
  4. Liquid – 489 pkt. 
  5. Mousesports – 396 pkt. 
  6. BIG – 289 pkt. 
  7. MIBR – 260 pkt. 
  8. Fnatic – 257 pkt. 
  9. NRG – 247 pkt. 
  10. TyLoo – 190 pkt. 

Źródło: HLTV.org

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię