Strona głównaGryAktualnościProblemy z serwerami Lost Ark dalej trwają

Problemy z serwerami Lost Ark dalej trwają

Najbardziej cierpi Europa. Lost Ark na serwerze Europe Central ma problemy w postaci nie tylko ogromnych kolejek, ale również zepsutego matchmakingu.

Wersja dla posiadaczy Founder’s Packa Lost Ark ujrzała światło dzienne 8 lutego. Kilka dni później zadebiutował free to play i od tego czasu gra w popularnych godzinach trzyma się ponad miliona graczy online. Popularność niestety zrzuciła na głowę Amazonu trochę problemów.

Zobacz: John Cena sugeruje crossover z Fortnite

Pierwszą barierą wejścia dla graczy serwera Europe Central są ogromne kolejki. Wieczorami sięgają one nawet 20 tysięcy ludzi, co przekłada się na czas oczekiwania w okolicach czterech godzin. Jeszcze większym problemem jest jednak fakt, że w popularnych godzinach matchmaking działa bardzo źle. Wyskakują regularne problemy z połączeniem i wejście na zwykły, jednoosobowy dungeon zajmuje czasem 20 minut.

Amazon jest oczywiście świadomy skutków popularności serwera Europe Central i zrobili już kilka rzeczy, żeby rozwiązać trwające tam problemy. Powstał oddzielny region Europe West, gdzie rejestruje się teraz większość nowych graczy. Bez możliwości transferu z EUC gracze nie byli gotowi zakładać nowych postaci na Weście i zostali dalej na Central, gdzie trudno jest brać udział w grupowych aktywnościach.

Najbardziej niepokojący jest fakt, że jedyna nadzieja Lost Arka to spadek liczby graczy. Ze względu na ograniczenia gry Amazon nie jest w stanie stworzyć nowych serwerów w ramach Europe Central.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceVG247
Tomasz Alicki
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię