Strona głównaWiadomościHardwareProcesor Intel Rocket Lake 8 rdzeni i 16 wątków, z taktowaniem 5,0...

Procesor Intel Rocket Lake 8 rdzeni i 16 wątków, z taktowaniem 5,0 GHz. Pierwsze wyniki wydajności.

Wydajność Intel Rocket Lake-S w pierwszych przeciekach jest bardzo obiecująca. Ponieważ wymienia on ciosy z AMD Ryzen 7 5800X jak równy z równym.

Procesor został dostrzeżony oczywiście przez osobę, która chyba całe życie śledzi wyniki w Geekbench 5, czyli przez TUM_APISAK. Ciekawą informacją jest na pewno to, że procesor Intela był zainstalowany w komputerze desktopowym HP Omen. Więc możemy się spodziewać, że producenci OEM, jak i partnerzy Intela są już w posiadaniu tych jednostek centralnych.

Komputer HP Omen 30L Desktop GT13-0xxx w swoim wnętrzu miał zainstalowaną płytę główną HP 886C, która to jest produkowana specjalnie do komputerów HP, wyposażona jest oczywiście w gniazdo LGA 1200, które jest podstawą procesorów 11 generacji Intela.

Procesor zainstalowany w tym komputerze to najprawdopodobniej Core i9-11900K, który do swojej dyspozycji ma właśnie 8 rdzeni oraz 16 wątków. Dlaczego nie 10 rdzeni i 20 wątków. Ponieważ według naszej wiedzy procesory Rocket Lake mają maksymalnie występować w konfiguracji 8 rdzeni/16 wątków. Częstotliwość bazowa procesora to 3,4 GHz, a Boost 5,0 GHz.

Jaką więc wydajnością może pochwalić się najnowszy procesor Intela w teście Geekbench 5. Wynik dla pojedynczego rdzenia to 1645 pkt a ogólny dla wszystkich rdzeni to 9783 pkt. Więc wyniki są prawie identyczne z tymi, jakie osiąga AMD Ryzen 7 5800X, czyli 1661 pkt dla pojedynczego rdzenia i dla wszystkich rdzeni 10367 pkt. Biorąc pod uwagę, z jakimi częstotliwościami dzisiaj pracują procesory Intela. Zdajemy sobie sprawę, że taktowanie 5,0 GHz nie jest ostateczne. Stąd możemy wnioskować, że końcowa wydajność procesorów Intela, będzie jednak minimalnie wyższa. Może wręcz okazać się, że przebije AMD Ryzen 7 5800X.

Procesory Intel Rocket Lake mają pojawić się na rynku w pierwszym kwartale 2021 roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię