Strona głównaWiadomościProcesory Coffee Lake oficjalnie zaprezentowane. Wiemy o nich już wszystko

Procesory Coffee Lake oficjalnie zaprezentowane. Wiemy o nich już wszystko

W nocy miała miejsce oficjalna prezentacja procesorów Intel Core 8. generacji o kodowej nazwie Coffee Lake. Poznaliśmy całą rodzinę układów, która prezentuje się nad wyraz ciekawie. Core i7-8700K ma być najlepszym procesorem dla graczy.

Nowa generacja procesorów Intel Core wprowadza sporo nowości do oferty Intela. Przede wszystkim Niebiescy zdecydowali się na przekroczenie bariery 4 fizycznych rdzeni, które tak długo trzymali się w układach konsumenckich. Coffee Lake to między innymi procesory 6-rdzeniowe, ale też obsługą większej liczby linii PCIe. Oficjalna premiera będzie miała miejsce 5 października. Dokładnie tego dnia układy Intel Coffee Lake zaczną być wysyłane. Jednak już dzisiaj wiemy o nich niemal wszystko.

Flagowym modelem w 8. generacji procesorów Intel Core jest model 8700K. Jest on wyposażony w 6 rdzeni i obsługę 12 wątków. Bazowe taktowanie wynosi 3,7 GHz, ale w trybie Boost może osiągnąć nawet 4,7 GHz. Ma 12 MB pamięci cache L3, a jego TDP to 95 W. Intel, w trakcie prezentacji, utrzymywał, że jest to najlepszy procesor dla graczy. W porównaniu z Core i7-7700K ma oferować o 25 proc. więcej klatek na sekundę w Gears of War 4. Z kolei w trakcie grania i jednoczesnego streamowania Playerunknown’s Battlegrounds wynik ma być aż o 45 proc. lepszy. Mamy nadzieję, że wkrótce uda nam się to sprawdzić. Pełna lista procesorów Intel Coffee Lake prezentuje się następująco:

Jeśli chodzi o samą platformę, to niezwykle ważną informacją jest obsługa aż 40 linii PCIe oraz pamięci DDR4 do 2666 MHz (Kaby Lake obsługiwało do 2400 MHz). Intel dodał też sprzętową obsługę standardu 4K HDR oraz możliwość podkręcania każdego rdzenia osobno. Nie zabrakło również obsługi pamięci Optane. Procesory wykorzystują podstawkę LGA1151 i współpracują z nowymi chipsetami Z370. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, nie będą działać ze starszymi płytami głównymi.

Źródło: TweakTown

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię