Strona głównaWiadomościDivinity: Original Sin 2 najlepszym RPG w historii gier komputerowych?

Divinity: Original Sin 2 najlepszym RPG w historii gier komputerowych?

Zagraniczni recenzenci potwierdzają, że mamy do czynienia z dziełem wielkim. Najnowsza odsłona Divinity może zrewolucjonizować gatunek RPG.

Na stronę metacritics.com dociera coraz więcej nowych recenzji Divinity: Original Sins 2. Średnia ocen wystawiona przez zagranicznych recenzentów wręcz powala. Na teraz najnowsze RPG studia Larian uzyskało 94/100 punktów. Wypada zaznaczyć, że wśród recententów znajdują się same wielkie redakcje, co pozwala myśleć, że kolejne opinie tylko uwiarygodnią aktualną rangę gry.

Prawie w kazdej recenzji padają słowa pochwały dla belgijskiego dewelopera. Komplementów nie ma końca – świetna fabuła, mechanika walki, postaci, ogromne lokacje, piękna grafika, angażujące dialogi, a nade wszystko swoboda rozgrywki. Gra jest niemal bliska ideałowi. Oferuje to, co powinno znaleźć się w rasowej grze Role Play Game. Oczywiście, recenzenci zwracają uwagę na z rzadka występujące błędy, jednak odchodzą one na dalszy plan w chwili zachłyśnięcia się wspianiałym światem i historią.

„Divinity: Oryginalny Sin 2 zostało zaprojektowane w duchu oldschoolowych RPG-ów, takich jak Baldur’s Gate 2, ale ta spuścizna służy jedynie jako podstawa dla rozbudowanej gry, na której opiera się studio Larian. Niewiele innych RPG pozwala na taką szeroką swobodę, jednocześnie oferując satysfakcjonującą walkę i potężną historię, a wszystko to rozgrywa się w świecie, który żyje z graczem i obok niego. To rzadki RPG, w który chce grać raz za razem, a towarzyszy mi przy tym myśl, że tak wiele tajemnic i ścieżek pozostanie przeze mnie nieodkrytych, a część z nich mogłaby doprowadzić do całkiem innych relacji z NPC-ami, którymi się przejmowałem – nawet szczurami. Kiedy tak się dzieje, doświadczasz czegoś niezapomnianego, a Divinity: Original Sin 2 zostanie zapamiętane jako jedna z najdoskonalszych.” – takich oto słów użyła redakcja IGN. Doskonale przekazują czego możemy spodziewać się tuż po odpaleniu gry.

Z kolei redakcja z PC Gamer krótko podsumowała swoją recenzję w ten oto sposób: „Divinity: Originaln Sin 2 to rozbudowana, pomysłowa przygoda i jedna z najlepszych gier RPG jaka kiedykolwiek powstała.”

Niektórzy gracze uważają, że Divinity: Original Sin 2 to dzieło sztuki i kompletne rzemiosło godne najlepszych deweloperów. Nam już dygoczą ręcę na samą myśl o rozgywce. Jeśli nie zagramy to umrzemy!   

 

 

Źródło: metacritics.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię