Strona głównaGryAktualnościProtesty z Hongkongu opanowały także GTA Online

Protesty z Hongkongu opanowały także GTA Online

GTA Online jest obecnie wykorzystywane przez protestujących w Hongkongu do nagłaśniania sprawy konfliktu z Chinami. Gracze wykorzystują nowe dodatki jakie trafiły w aktualizacji Diamond Casino Heist i wprowadzają chaos w grze.

Według informacji przekazanych przez BBC, gracze powiązani z forum LIHKG (odpowiednik Reddit w Hongkongu) w GTA Online zakładają postaciom żółte kaski i maski przeciwgazowe siejąc w Los Santos chaos i zniszczenie. Podobne stroje wykorzystują protestujący w Hongkongu.

Zobacz: Mod do Wiedźmina 3 zmienia Geralta w Cavilla, a Yennefer w Anyę Chalotrę

Zestaw ubrań nazywany Glory to Hong Kong jest wykupowany masowo przez członków ekipy Stand With Hong Kong, którzy następnie niszczą stacje metra i rzucają koktajle Mołotowa na samochody policyjne w grze. W ten sposób odgrywają rzeczywiste zamieszki jakie obecnie trwają w Hongkongu.

Zobacz: Hideo Kojima tym zdjęciem zapowiada nową grę – najstraszniejszy horror?

Nie jest to pierwsza sytuacja powiązania gier z trwającymi protestami. W ostatnim czasie było głośno o graczu blitzchung, który dostał od Blizzard bana za popieranie protestów. Po fali protestów i nieprzychylnych opinii wielu graczy, Blizzard cofnął blokadę oraz wydał oświadczenie, że blokada nie miała podłoża politycznego. Jak było naprawdę tego nikt do końca nie wie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię