Strona głównaEsportPrzed nami ostateczne rozstrzygnięcia w Polskiej Lidze Esportowej - finały 2. sezonu...

Przed nami ostateczne rozstrzygnięcia w Polskiej Lidze Esportowej – finały 2. sezonu już na początku grudnia

2 i 3 grudnia to data, którą warto zaznaczyć sobie w kalendarzu. To bowiem wtedy odbędą się finały 2. sezonu Polskiej Ligi Esportowej w dwóch konkurencjach – Counter Strike: Global Offensive oraz League of Legends. A wszystko to na tle Muzeum Gazownictwa w Warszawie.

Aktualny sezon Polskiej Ligi Esportowej trwał 9 tygodni, po których przyszła pora na fazę play-off rozgrywaną offline. W Warszawie stoczy się bój o większą część z ponad 260 tysięcy złotych, czyli rekordowej puli jeśli chodzi o polski esport. W walce o tę nagrodę staną naprzeciw siebie: AGO Gaming, Team Kinguin, PRIDE oraz Venatores w turnieju CS: GO oraz Illuminar Gaming, Pompa Team oraz dwie kolejne, które poznamy do 22 listopada. Walka o pozostałe dwa sloty w finałach rozegra się pomiędzy ekipami Team DPD, Sneaky FoxEZ oraz AGO Singularity.

Finałową walkę będzie można obserwować za pomocą fan page PLE oraz kanału ESPORTNOW na Twitchu. Komentatorami rozgrywek będą Piotr „Izak” Skowyrski oraz Patryk „easy” Dzięcioł w CS: GO i Damian „Nervarien” Ziaja oraz Łukasz „Leo” Mirek w League of Legends. Oprócz tego każdy mecz skomentuje zespół ekspertów.

Partnerami finałów Polskiej Ligi Esportowej są: Play, Sprite, LG, ASUS Republic of Gamers i Twitch. To między innymi za ich sprawą ponad 90 zawodników otrzymało szansę zaprezentowania się przed ogólnopolską publicznością. Teraz do tego grona dołącza PGNiG, czyli właściciel obiektu, gdzie odbędą się finały 2. sezonu Polskiej Ligi Esportowej. Warto podkreślić, że rozgrywki 2. sezonu PLE biły rekordy popularności – łącznie transmisje wyświetlono aż 2 300 000 razy, a łączny czas spędzony na oglądaniu przez wszystkich widzów wyniósł 557 000 godzin. Oby finałowe spotkania cieszyły się równie rekordową widownią.

Źródło: Polska Liga Esportowa.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię