Strona głównaWiadomościPrzejęcie Bethesdy przyczyniło się do zamknięcia Stadia Studio

Przejęcie Bethesdy przyczyniło się do zamknięcia Stadia Studio

Według najnowszych doniesień przejęcie przez Microsoft Bethesdy było jednym z gwoździ do trumny Stadia Studio. Informacje te zostały przekazane przez dyrektora generalnego Google Stadia.

Jak donosi Kotaku, Phil Harrison, dyrektor generalny Google Stadia, podczas sesji Q&A przyznał, że podał przyczyny zamknięcia studiów w Los Angeles i Montrealu na początku lutego. Zgodnie ze słowami Harrisona przyczynił się do tego zakup Bethesdy przez Microsoft.

Zobacz: Nadchodzi nowa, lepsza wersja BlueStacks – wiodącego emulatora gier z systemu Android na PC

Microsoft ogłosił swoje plany przejęcia Zenimax Media i Bethesda Softworks we wrześniu 2020 roku. Zgarniając pod swoje skrzydła takie serie jak The Elder Scrolls, Fallout czy DOOM. Nie jest do końca pewne jaki jest związek pomiędzy przejęciem a decyzją władz Google, możemy jednak domyślać się, że chodzi o niezdolność do konkurowania na rynku.

Harrison miał wspomnieć również o pandemii i rosnących kosztach tworzenia gier jako kolejny czynnik brany pod uwagę w podjęciu decyzji. Sami deweloperzy byli zszokowani decyzją, kilka tygodni wcześniej byli przez dyrektora chwaleni za wielki postęp jakiego dokonały zespoły.

Pomimo tego, że Google ogłosiło zamkniecie studia gogle to do końca 2021 roku w Stadia ma pojawić się ponad 100 gier innych firm. Tylko czy to sprawi, że ktoś będzie chciał korzystać z usługi?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcekotaku
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię