Strona głównaKonsoleXbox Series X i S – potwierdzono BOOST FPS

Xbox Series X i S – potwierdzono BOOST FPS

Microsoft potwierdził nową funkcję konsoli Xbox Series X oraz S. Konsola zwiększy wydajność gier oferując wyświetlanie większej liczby fps. Przyśpieszenie będzie działało w wybranych grach, znamy ich tytuły.

Teraz już oficjalnie Microsoft potwierdził, że gry odpalane w ramach wstecznej kompatybilności będą korzystały z nowego narzędzia FPS BOOST, które zwiększy liczbę wyświetlanych klatek dwu a nawet czterokrotnie. Według firmy:

wyższy stabilny, framerate sprawie, że gry są wizualnie bardziej płynne, co przekłada się na bardziej wciągającą rozgrywkę.

Przy tworzeniu nowego narzędzia deweloperzy Microsoftu współpracowali z twórcami gier. Na razie z FPS Boost będzie można skorzystać tylko w pięciu tytułach:

  • Far Cry 4
  • New Super Lucky’s Tale
  • Sniper Elite 4
  • UFC 4
  • Watch Dogs 2

Jest to oczywiście dopiero początek i Microsoft podkreśla, że kolejne tytuły będą sukcesywnie dodawane do tej listy:

Wybraliśmy tę pierwszą kolekcję tytułów nie tylko ze względu na ich popularność wśród fanów, ale także po to, by podkreślić kilka różnych sposobów, jak FPS Boost może poprawić wrażenia z gry. Na przykład, New Super Lucky’s Tale może teraz działać z prędkością do 120 klatek na sekundę (fps), a UFC 4 oferuje ulepszoną wydajność klatek na sekundę specjalnie na Xbox Series S i może teraz działać z prędkością 60fps.

Opcję przyśpieszenia będziemy mogli wyłączyć, jeżeli nie będzie nam odpowiadała:

Od wiosny tego roku, będziecie mogli wejść do sekcji „Zarządzanie grą” dla dowolnego tytułu, gdzie pojawi się nowy przycisk „Opcje kompatybilności”, który pozwoli Wam włączyć lub wyłączyć FPS Boost (jak również Auto HDR). Pojawi się też nowy wskaźnik informujący o tym, że gra działa z FPS Boost, gdy tylko naciśniesz przycisk Xbox na kontrolerze. To Ty decydujesz, jak chcesz grać w swoje ulubione gry, czy w oryginalnej formie, czy z FPS Boost.

A jak to prezentuje się w praktyce:

  • New Super Lucky’s Tale działał w 4K60fps na Xbox One X i 1080p30fps na Xbox One S, dzięki fps boost zagramy w 4K120fps na Xbox Series X i 1080p120fps na Xbox Series S.
  • Far Cry 4 ledwo dawał radę w 30 klatach na Xbox One, a teraz spokojnie wyciągnie 60 fps na Xbox Series X i S.
  • Watch Dogs 2 działał płynnie w 30 fps, a dzięki FPS Boost zaoferuje 60 klatek na sekundę.
  • Sniper Elite 4 działał w 1080p 30 fps, teraz na Series X zagramy w 60 klatkach, a na Xboksie Series S w 50 fps podczas scen X-Ray bez tearingu.
  • UFC 4 działa w 900p30 fps na Xbox One S oraz 900p60fps na Xbox Series S. Na Xbox One X dostępne były dwa tryby (1080p60 i 1800p30), a teraz będzie działać w 1800p z 60 fps (nawet w cutscenkach, które wcześniej były w 30 fps).

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię