Strona głównaPoradnikiGryPrzez Minecraft do serca

Przez Minecraft do serca

Wielkimi krokami zbliżają się Walentynki, co oznacza, że wielu graczy szuka ciekawego sposobu na spędzenie czasu ze swoją drugą połówką. Pary, które rozdzieliła trwająca pandemia, mogą spróbować czegoś mniej standardowego i spotkać się np. w Minecrafcie.  

Dlaczego Minecraft?

Minecraft światło dzienne ujrzał 18 listopada 2011 roku. Zaczęło się od alpha testów, gdzie gracze mogli wykonywać proste czynności pokroju rąbania drewna, zbierania węgla oraz tworzenia budowli z różnokolorowych sześcianów. Od tego czasu gra ewoluowała, zyskała sobie miliony fanów i z każdym kolejnym rokiem pokazuje, że jest w stanie obronić się nawet teraz, kiedy mnóstwo graczy na równi z gameplayem stawia 4K i HDR.

Grywalność i ponadczasowość Minecrafta to oczywiście bardzo ważne argumenty, ale w dzisiejszym scenariuszu spędzania Walentynek na swoim własnym serwerze, prostota gry może być jeszcze ważniejsza. W świat Minecrafta można łatwo wprowadzić kogoś, kto nie miał do tej pory styczności z grami wideo. Postać można kontrolować za pomocą pada, co dla mniej doświadczonych osób będzie bardziej intuicyjne niż myszka i klawiatura, a podstawowy cel gry nie mógłby być prostszy: trzeba przeżyć noc.

Minecraft

Wystarczy zbudować prostą chatkę, kiedy robi się ciemno, odgrodzić się od potworów i poczekać, aż z powrotem wstanie słońce. Chwilę później jesteście już w posiadaniu łóżka, które pozwala przespać całą noc i całkowicie wyeliminować większe zagrożenia z gry. Za dnia możecie eksplorować losowo generowany świat, zbudować jakieś schronienie albo szukać skarbów w tajemniczych lokacjach, które przez ostatnią dekadę wprowadzał do gry Mojang.

Najlepszym aspektem Minecrafta jest jednak fakt, że jedynym ograniczeniem jest wasza wyobraźnia. Nikt nie narzuca Wam konkretnego celu, nie każe pokonać jakiegoś wielkiego bossa albo nie próbuje prowadzić Was za rękę zadaniami pobocznymi czy skomplikowaną fabułą. Jedni będą chcieli zejść pod ziemię w poszukiwaniu diamentów, inni zajmą się hodowaniem zwierząt i uprawą roślin, a jeszcze kolejni ruszą na długą wyprawę po Netherze. Lata dodawania nowych mechanik i dopracowywania takich elementów jak Redstone sprawiły również, że niemalże wszystko jest możliwe.

Kiedy chwilowo skończą Wam się pomysły, inspiracji można poszukać na serwerach innych graczy. Minecraft jest pełny serwerów, gdzie społeczność wciela się w wymyślone postaci, walczy ze sobą na arenach PvP albo rywalizuje w grach inspirowanych Igrzyskami Śmierci.

 

Serwer dedykowany najlepszym sposobem na wspólną grę

Osobom rozważającym wspólne spędzenie Walentynek w Minecrafcie na pomoc przychodzi OVHcloud. Nasi stali czytelnicy wiedzą już zapewne, że najlepszym sposobem na wspólną, pozbawioną jakichkolwiek ograniczeń grę jest własny serwer dedykowany. OVHcloud w swojej ofercie ma kilka serwerów typu „GAME”, stworzonych między innymi z myślą o Minecrafcie.

Największym atutem serwerów dedykowanych jest kontrola, jaką zyskujecie razem z dzierżawą serwera. Zdobywacie własną przestrzeń dyskową i podobnie jak w przypadku samego Minecrafta, ogranicza Was tylko wyobraźnia. Możecie dostosować serwer do własnych potrzeb, modyfikować go według swojego uznania i stworzyć świat, który posłuży Wam nie tylko na nadchodzące Walentynki, ale również kilka kolejnych okazji. Dodatkowo OVHcloud dba o techniczny aspekt serwerów, oferując klientom bezproblemowe doświadczenie, chronione przez usługę Anty-DDoS i pełną dowolność w modyfikacji waszego serwera.

 

Żyjemy w czasach, w których Walentynki spędzić można nie tylko w romantycznej restauracji czy przy dobrym filmie, ale również w wirtualnym świecie ze swoją drugą połówką u boku. Robiąc plany na 14 lutego, zastanówcie się więc, czy nie warto sięgnąć po mniej standardowe rozwiązania i sześcian po sześcianie zbudować własną restaurację pod Wieżą Eiffla albo w środku Wenecji.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię