Strona głównaWiadomościPrzyszły rok będzie słaby dla AMD

Przyszły rok będzie słaby dla AMD

Firma AMD po raz pierwszy od dawna zanotowała dobre wyniki finansowe. Czerwoni zakończyli trzeci kwartał na plusie. To jednak nie przekonało inwestorów. Akcje firmy mocno straciły na wartości po rekomendacji banku inwestycyjnego Morgan Stanley.

Specjaliści w Morgan Stanley stwierdzili, że akcje AMD są warte zbyt dużo. Co prawda firma zanotowała w trzecim kwartale dobre wyniki finansowe, ale i tak dochody były niższe od przewidywanych. Bank stwierdził, że Czerwoni zarobili przede wszystkim dzięki górnikom, którzy rzucili się na karty graficzne z serii Radeon. W przyszłym roku popyt na nie ma być zdecydowanie niższy.

Bank przewiduje, że w 2018 roku kopanie krytowalut stanie się dużo mniej opłacalne, przez co zainteresowanie górnictwem znacząco spadnie. Według specjalistów Morgan Stanley AMD sprzeda dwa razy mniej kart graficznych dla górników, co uszczupli budżet o 250 mln dolarów. Ale na tym problemy się nie kończą. AMD dobrze zarabia również na konsolach nowej generacji. Niestety, przyszły rok ma być chudszy i na tym rynku. Sony i Microsoft mają zamówić o 5,5 procent mniej układów do swoich maszynek.

To wszystko sprawia, że pomimo udanego okresu akcje AMD lecą na łeb na szyję. Czerwoni i tak wychodzą z głębokiego dołu, głównie za sprawą procesorów Ryzen, które okazały się ciekawą alternatywą dla Intela. Oby kolejna generacja kart graficznych z serii Vega okazała się lepsza niż pierwowzór, bo pomimo przyzwoitych wyników wydajnościowych trudno mówić o sukcesie. Kart nie da się kupić, a jeśli już, to w horrendalnych cenach. Na dodatek zużycie energii jest bardzo wysokie. Ale krok w dobrym kierunku został wykonany. Teraz czas na dłuższy spacer.

Źródło: CNBC, PCLab, Google

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię