Advertisement
Strona głównaKonsolePS5 – PSVR będzie wyświetlało reklamy podczas grania?

PS5 – PSVR będzie wyświetlało reklamy podczas grania?

Sony zarejestrowało patent, który pozwoli na wyświetlanie reklam w zestawach wirtualnej rzeczywistości PSVR. Technologia może trafić do użytku wraz z nadchodzącą konsolą PlayStation 5.

Nietypowy patent został zgłoszony przez Sony 25 czerwca. Załączone w nim rysunki przedstawiają sposób w PSVR będzie wyświetlać reklamy podczas grania. Japończycy planują wyświetlanie reklam w rogu wyświetlacza lub jako baner w górnej części ekranu.

PSVR Patent

Według zawartych w patencie informacji sposób wyświetlania reklam zależny jest od pozycji głowy użytkownika i linii jego wzroku. Paten opisuje reklamy jako dodatkowe treści w celu promowania uzyskania danej rzeczy lub usługi. Jako przykład podany jest koncert oglądany za pomocą gogli. System ma wychwycić na czym najmocniej skupia się widz i wyświetlić mu reklamę zgodnie z preferencjami.

Zobacz: PlayStation Network: znalazłeś błąd w usłudze? Sony Ci za niego zapłaci

Na szczęście patent nie oznacza, że technologia zostanie wprowadzona. Na razie wiemy tyle, że japoński producent bada technologię i opracowuje jej koncepcję. Miejmy nadzieję, że ostatecznie nie trafi to do gier, za które i tak płacimy grube pieniądze.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourceign
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię