Strona głównaGryAktualnościPS5 – pierwsza duża aktualizacja systemu wprowadzi wiele zmian

PS5 – pierwsza duża aktualizacja systemu wprowadzi wiele zmian

Sony poinformowało właśnie graczy o planowanej aktualizacji systemu w konsolach PS5. Wraz z nią dostaniemy dostęp do wielu nowych funkcji i ulepszeń m.in. przechowywania gier z PS5 na dyskach USB.

Starszy wiceprezes ds. planowania i zarządzenia platformą – Hideaki Nishino poinformował, że jutro na konsole PS5 trafi aktualizacja systemu. Według niego, gracze mogą liczyć na wiele nowych funkcji i ulepszeń. Wśród nich znajdziemy:

  • rozbudowę pamięci i opcji zarządzania dyskiem w PS5 – gracze będą mogli kopiować gry na dyski USB z PS5. Konsola nie pozwoli odpalać gier bezpośrednio z dysku, ale możemy ją potem zgrać na konsolę, a to w przypadku wolnego łącza lepsze niż pobieranie jej z Internetu.

PS5 - aktualizacja firmawre

  • nowe funkcje społecznościowe dla PS4 i PS5 – Sony zapowiedziało cross-generacyjny Share Play. Teraz gracze PS4 oraz PS5 będą mogli wspólnie korzystać z Share Play. A to oznacza, że gracze PS4 będą mogli skorzystać z gier znajomego z PS5 i odwrotnie. Oczywiście gry z PS5 będą odpalane na PS5, a obraz będzie wysyłany na PS4.

PS5 - aktualizacja firmawre (4)

  • ulepszony Game Base – ulepszone menu Bazy Gry zapewniając szybszy dostęp do ważnych treści i funkcji. Umożliwi to łatwe przełączenie się pomiędzy stronami i znajomymi, aby rozpocząć czatowanie z istniejącymi grupami lub sprawdzić, co robią znajomi będący online. Do tego dojdzie możliwość zarządzania powiadomieniami dla każdej z imprez, w których bierzemy udział.

PS5 - aktualizacja firmawre (4)

  • wyłączenie czatu w grze lub regulowanie głośności graczy – dzięki temu szybko wyłącznymi czas odcinając swój mikrofon oraz innych graczy. Zbyt głośnych znajomych możemy teraz przyciszyć samodzielnie.
  • wstępne pobieranie aktualizacji gry – przy włączonej opcji automatycznych aktualizacji konsola w trybie spoczynku lub kiedy będzie włączona automatycznie pobierze aktualizację gier, dzięki temu będzie można grać natychmiast po wydaniu aktualizacji.
  • dostosowanie biblioteki gier – możliwość ukrywania gier i personalizacja wyglądu biblioteki.

Zobacz: Outriders i It Takes Two wciąż na szczycie Top Sellerów Steama

  • powiększenie ekranu – w ustawieniach będzie można powiększyć ekran.
  • nowe ustawienia trofeów i ekran statystyk – poziom trofeów, który powoduje automatyczne przechwycenie zrzutu ekranu lub klipu wideo, można będzie dostosować samodzielnie i wybrać czy chcemy przechwytywać obrazy i klipy oraz z jakich momentów. Dodatkowo wprowadzony zostanie ekran Statystyki trofeów gracza, na którym będzie można sprawdzić podsumowanie poziomu i statusów trofeum.

PS5 - aktualizacja firmawre

  • nowe funkcje PlayStation App.

Jak podkreśla Sony jest to zaledwie kropla w morzu zmian jakie nadchodzą. Na tematy dysków wewnętrznych na razie wiadomo tyle, że firma pracuje nad tym i szczegółami podzieli się w odpowiednim czasie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię