Strona głównaKonsolePS5 – Sony przestraszyło się cen nowych Xboxów?

PS5 – Sony przestraszyło się cen nowych Xboxów?

Wygląda na to, że zarząd Sony przestraszył się ceny konsol Xbox Series X oraz S. Według najnowszych informacji Japończycy chcieli sprzedawać PS5 w znacznie wyższej cenie, ale teraz będą musieli ją obniżyć.

W tym tygodniu Microsoft nie daje graczom chwili odpoczynku bombardując wręcz kolejnymi informacjami na temat swoich konsol nowej generacji. A tak konsol, bo Xbox Series trafi do sprzedaży w wersji X oraz S. Tym razem jednak nie o tym. Sony nadal milczy w sprawie PlayStation 5 i wygląda na to że firma zmieniła swoje plany co do ceny urządzenia.

Zobacz: Wyciekły wyniki testów GeForce RTX 3080

Dziennikarze z Gamereactor otrzymali informacje z kilku źródeł, według których Sony zdecydowało się na obniżenie ceny PlayStation 5 z powodu agresywnej kampanii Microsoftu i podaniu niższych niż wcześniej zakładano cen konsol. Według przekazanych informacji wersja Digital Edition ma kosztować 399 dolarów. Z kolei wersja standardowa PS5 499 dolarów.

Od momentu napisania naszego oryginalnego raportu słyszeliśmy, że Sony rozważa wycenę bezdyskowego PS5 na 399 dolarów, a wersja Premium PlayStation będzie odpowiadać cenie Xboksa Series X czyli 499 dolarów.

Nie możemy mieć całkowitej pewności, że takie będą ceny konsol Sony. Dowiemy się tego dopiero gdy Japończycy ogłoszą to oficjalnie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię