Strona głównaGryAktualnościCo najmniej 21 osób aresztowanych za granie w PUBG

Co najmniej 21 osób aresztowanych za granie w PUBG

W marcu tego roku w stanie Gudźarat w Indiach wprowadzono zakaz grania w PUBG. Urzędnicy twierdzili, że gra jest zbyt brutalna. Niestety, policja zaczęła bardzo skrupulatnie podchodzić do nowych przepisów, bowiem aresztowano już co najmniej 21 osób.

PUBG to gra, której nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jest to produkcja z gatunku Battle Royale, w której zostajemy zrzuceni na mapę i naszym celem jest przetrwanie. Ten, który zostanie na mapie ostatni, wygrywa rozgrywkę. Stałym elementem rozgrywki jest eliminowanie przeciwników przy pomocy znalezionych broni. W Indiach, a konkretnie w stanie Gudźarat, uznano, że PUBG promuje przemoc i jest zbyt brutalna. Doszło wręcz do tego, że w marcu prawnie zakazano grania w tytuł, a ewentualne odstępstwo od tego wiąże się z ryzykiem aresztu.

Zobacz: PUBG Mobile usunięte z chińskich sklepów. Zastąpione bardziej patriotyczną wersją

Mogłoby się wydawać, że będzie to po części przepis martwy. No bo jak policja ma sprawdzać czy ktoś gra akurat w tę grę? Okazuje się jednak, że nic bardziej mylnego. Indyjscy funkcjonariusze bardzo poważne podeszli do sprawy. W tym momencie wiemy o 21 aresztowaniach z powodu grania w PlayerUnknown’s Battlegrounds. Jeden z nich dotyczy chłopaka o imieniu Ansari. Razem z przyjaciółmi cieszył się on grą od połowy 2018 roku, głównie na telefonach komórkowych.

Gdy policja do nich przyszła, to nie wiedzieli o co chodzi. O zakazie dowiedzieli się z telewizji, gdzie mówiono o aresztowaniu 10 osób jakieś 200 km od ich miejsca zamieszkania. Ale, jak sami mówią, nie wzięli tego na poważnie. Myśleli, że to jedna z tych szalonych historii, która nie przydarza się zwykłym ludziom. Ansari przyznał, że nigdy nie był na posterunku policji, a teraz mu się to przytrafiło z powodu gry komputerowej. Policja powiedziała im, że mają na nich dowody w postaci filmów, na których widać, jak grają w PUBG. Na szczęście pomoc ze strony osób trzecich sprawiła, że Ansari i jego koledzy ostatecznie nie wylądowali w więzieniu.

Indie nie są pierwszym krajem, w którym zakazano grania w PUBG. Na podobny krok zdecydowano się między innymi w Nepalu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceBuzzFeed
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię