Strona głównaWiadomościPUBG przyczyną kolejnych aresztowań

PUBG przyczyną kolejnych aresztowań

Walki PUBG Corp kontra hakerzy i oszuści ciąg dalszy. Duża popularność PUBG sprawia, że jest on łakomym kaskiem dla różnego rodzaju oszustów i typów spod ciemnej gwiazdy. Deweloperzy już od wielu miesięcy toczą batalię z hakerami produkującymi oprogramowanie pozwalające oszukiwać w grze oraz osobami, które takiego oprogramowania używają.

PUBG Corp nieustannie udoskonala zabezpieczenia, aby zapobiec możliwości korzystania z oprogramowania dającego przewagę nad innymi. Podczas tych działań czasami obrywają także niewinni. W całą akcję włączona jest również chińska policja, ponieważ większość tego typu programów pisanych jest właśnie tam.

Kilka osób z tego powodu trafiło już za kratki, jednak wygląda na to, że nie odstraszyło to potencjalnych następców. Według informacji jakie zostały przekazane przez władze chińskie, 25 kwietnia, aresztowano kolejnych 15 osób podejrzanych o tworzenie i sprzedawania haków PUBG.

Podejrzani zostali ukarani grzywną w wysokości 30 milionów juanów czyli ok 5,1 miliona dolarów. Chińska policja planuje dokonać kolejnych aresztowań. W jej oficjalnym oświadczeniu prasowym możemy przeczytać:

Niektóre programy hakerskie udostępniane przez Internet mają zaszytego trojana Huigezi. Udowodniono, że twórcy tych haków używają go do kontrolowania komputerów graczy, skanowania ich danych i pozyskiwania informacji.

Deweloper zapowiada dalszą walkę z oszustami.

Źródło: steam

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię