Strona głównaWiadomościQuake Champions trafiło na Steama jako gra Early Access

Quake Champions trafiło na Steama jako gra Early Access

Quake Champions można już pobierać ze Steama. Gra jest dostępna w ramach programu wczesnego dostępu (Early Access). Niestety, nie da się w nią grać za darmo, chociaż ma to być tytuł typu free-to-play.

Aby móc już teraz cieszyć się w grą w Quake Champions należy zapłacić na Steamie 29,99 dolarów. Twórcy twierdzą, że tak naprawdę nie kupujemy gry, ale pakiet o nazwie Champions Pack, który daje dostęp do wszystkich już stworzonych i wciąż powstających elementów. Szkoda tylko, że bez pakietu nie da się w ogóle rozpocząć procesu pobierania gry, więc free-to-play jest na razie tylko na papierze. Na szczęście gracze, którzy mieli dostęp do fazy beta, nadal będą mogli grać na tych samych serwerach, co posiadacze pakietu czempionów. Pozostali użytkownicy będą musieli wydać 30 dolarów lub poczekać na darmową wersję gry.

No ale załóżmy, że zapłaciliśmy te 30 dolarów, aby móc grać w nowego Quake’a. Co otrzymujemy w zamian? Wszystkich 11 czempionów, którzy są obecni w grze: Rangera, Visora, Scalebearera, Nyx, Anarkiego, Clutcha, Sorlag, Galenę, Slash, B.J. Blazkowicza z Wolfensteina oraz nowego Doom Slayera. Poza tym otrzymamy wszystkich przyszłych czempionów, w tym co najmniej sześciu nowych przed 2018 rokiem, skórkę dla Rangera i trzy relikwiarze z łupem w grze (skrzynki ze skinami itp.).

Przy okazji wczesnego dostępu Quake Champions zostało zaktualizowane o kilka nowych elementów. Są to:

  • Dwie nowe mapy: Church of Azathoth i Tempest Shrine
  • Wyzwania run: gracze będą nagradzani za wypełnianie nowych wyzwań run znajdowanych w plecakach
  • System opowieści: gracze będą znajdować przedmioty opowieści ukryte na arenach w wazach. Zebranie 10 przedmiotów opowieści dla danego czempiona odblokowuje dla niego wyjątkową skórkę opowieści.
  • Lepsze wprowadzanie nowych graczy: wśród nowych elementów, które pomogą nowicjuszom szybciej nauczyć się fragowania można znaleźć samouczek poruszania się, strzelnicę i możliwość wyboru poziomu umiejętności
  • Nowe opcje modyfikacji: wśród nich nowe zestawy skórek dla czempionów i cieniowanie broni
  • Czat głosowy w grze

Źródło: Bethesda

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię