Strona głównaWiadomościRadeona RX Vega 56 można łatwo zmienić w Radeona RX Vega 64

Radeona RX Vega 56 można łatwo zmienić w Radeona RX Vega 64

Pierwsi użytkownicy nowych Radeonów RX Vega 56 donoszą, że bardzo szybko i stosunkowo łatwo z kart można zrobić wyższy model. Tak naprawdę wystarczy zmiana BIOS-u, aby zyskać sporo więcej wydajności.

AMD Radeon RX Vega 56 właśnie stał się niezwykle ciekawą i opłacalną kartą graficzną. Aktualnie można ją kupić w cenie około 399 dolarów, a przynajmniej powinno się dać. Nie to jest jednak najważniejsze. Okazuje się bowiem, że wystarczy prosta podmiana BIOS-u, aby uzyskać sporo dodatkowej mocy obliczeniowej. Chociaż na ten moment nie wiadomo czy metoda zadziała w każdym egzemplarzu, to jednak warto spróbować.

Jeden z użytkowników forum Chiphell pochwalił się swoim osiągnięciem. Do Radeona RX Vega 56 wgrał on BIOS z modelu RX Vega 64. Już samo to poprawiło wyniki w benchmarkach o około 10 procent przy zachowaniu referencyjnych zegarów dla procesora graficznego i pamięci. W tym momencie karta deptała już po piętach wyższemu modelowi. Dlatego posiadacz Radeona zdecydował się na overlocking, dzięki któremu uzyskał kolejne 10 procent wydajności i pod względem wyników wyprzedził referencyjnego Radeona RX Vega 64. Udało mu się podnieść zegary do 1650 MHz dla GPU i 2200 MHz dla pamięci HBM2.

Jak już wspominałem, na ten moment nie wiadomo czy metoda zadziała z każdym egzemplarzem Radeona RX Vega 56. Szansa na to jest raczej niewielka, ale sporo szczęśliwców może niskim kosztem uzyskać sporo wydajniejszą kartę graficzną.

Źródło: TweakTown

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię