Strona głównaGryRage 2 bez trybu multiplayer, ale z elementami społecznościowymi

Rage 2 bez trybu multiplayer, ale z elementami społecznościowymi

Szef studia id Softwre Timm Willits podczas QuakeCon powiedział, że Rage 2 nie będzie miało trybu multiplayer. W grze będzie będą występowały elementy społecznościowe.

W grze będzie występował element społecznościowy jednak nie będzie to typowy multiplayer. Jak powiedział szef studia, na razie nie są jeszcze gotowi, aby o tym rozmawiać. Zdają sobie jednak sprawę z tego, że społeczność gry jest bardzo ważna i gracze chcą mieć możliwość utrzymania kontaktu ze sobą.

Wiemy już, że Rage 2 będzie usługą, więc gra będzie utrzymywana przez id Software przez cykliczne dodawanie nowych treści. Niestety deweloper nie za bardzo wie jeszcze jak to zrobić.

Nasz sposób myślenia sprawia, że gra będzie dłuższa. Nasi gracze spędzają setki godzin dobrze się bawiąc. Chcemy dać im coś, co sprawi, że ten czas będzie watro poświęcić. Mamy plany, aby robić różne rzeczy: darmowe i płatne aktualizacje oraz oczywiście dynamiczne elementy. Ach… jeszcze nie wiem. Musisz zachować ostrożność, kiedy mówisz takie rzeczy jak „loot box”. O mój boże, loot boxy. Nie będziemy ich mieć, ale tak próbujemy ustalić jak to wszystko będzie działać. Przede wszystkim jak zachować równowagę. Nie chcemy żeby ludzie się czuli jakbyśmy chcieli od nich ściągać pieniądze. Chcemy, aby czerpali przyjemność z gry. Nadal pracujemy nad tymi elementami.

Czy w tej sytuacji możemy spodziewać się w grze mikropłatności? Obecnie samo zwrot loot box sprawia, że gracze dostają gęsiej skórki. Wszystko za sprawą Star Wars Battlefront 2. Dodatkowo organizacje rządowe wielu krajów przyglądają się mocno tematowi skrzynek i postrzegania ich, jako forma hazardu. W Quake Champions cały czas są boxy, ale jest to gra F2P, więc nie ma się, co dziwić, że id Software chce na tym zarabiać. A obecność skrzynek w tej grze nie przeszkadza, ponieważ można sobie radzić i bez nich. Możliwe, że podobnie będzie w Rage 2.

Premiera Rage 2 została zaplanowana na wiosnę 2019. Większość prac nad grą prowadzona jest przez studio Avalanche. Miejmy nadzieję, że ta współpraca będzie przebiegała do końca pomyślnie. Poniżej możecie zobaczyć, co na chwilę obecnej wychodzi z tej współpracy:

[you tube=ciZTCpdj8iA]

Źródło: eurogamer

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię