Do ciekawych wniosków prowadzi analiza badań przeprowadzonych przez Net Applications. Firma sprawdziła jakie systemy operacyjne są obecnie najpopularniejsze na komputerach osobistych. Badanie dotyczy ubiegłego miesiąca.

Najpopularniejszy system to obecnie Windows 10 – Microsoft w końcu dopiął swego i jego najnowszego systemu używa ponad połowa badanych: 52,38%. To nieco ponad 1 punkt procentowy wzrostu w porównaniu z sierpniem. Traci za to jego największy konkurent – w bratobójczej walce z Windowsa 7 zrezygnowało ponad 2% użytkowników. Nic dziwnego – w styczniu przyszłego roku Microsoft oficjalnie przestaje wspierać “Siódemkę”. Windowsa 8.1 natomiast używają już tylko najwięksi zapaleńcy, bo można go znaleźć zaledwie na 3,5% komputerów.

Ciekawe jak w tym zestawieniu wypadnie przygotowywany kolejny system Microsoftu, czyli Windows 10X. Trzeba jednak pamiętać, że jest on przeznaczony przede wszystkim na urządzenia z dwoma ekranami, więc ma nieco zawężone pole działania.

Zobacz: Windows 10: nowa łatka powodem kolejnych problemów

Opuszczając natomiast poletko walki systemów Microsoftu – stale zyskuje macOS. We wrześniu na ten system przesiadło się ponad 11% ankietowanych, co oznacza niemal dwa punkty procentowe więcej w porównaniu z poprzednim miesiącem. 

A Wy z jakiego systemu obecnie korzystacie?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW KOMENTARZ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię