Strona głównaWiadomościOprogramowanieRanking systemów operacyjnych - Windows 10 liderem, macOS w natarciu, Siódemka w...

Ranking systemów operacyjnych – Windows 10 liderem, macOS w natarciu, Siódemka w odwrocie

Do ciekawych wniosków prowadzi analiza badań przeprowadzonych przez Net Applications. Firma sprawdziła jakie systemy operacyjne są obecnie najpopularniejsze na komputerach osobistych. Badanie dotyczy ubiegłego miesiąca.

Najpopularniejszy system to obecnie Windows 10 – Microsoft w końcu dopiął swego i jego najnowszego systemu używa ponad połowa badanych: 52,38%. To nieco ponad 1 punkt procentowy wzrostu w porównaniu z sierpniem. Traci za to jego największy konkurent – w bratobójczej walce z Windowsa 7 zrezygnowało ponad 2% użytkowników. Nic dziwnego – w styczniu przyszłego roku Microsoft oficjalnie przestaje wspierać “Siódemkę”. Windowsa 8.1 natomiast używają już tylko najwięksi zapaleńcy, bo można go znaleźć zaledwie na 3,5% komputerów.

Ciekawe jak w tym zestawieniu wypadnie przygotowywany kolejny system Microsoftu, czyli Windows 10X. Trzeba jednak pamiętać, że jest on przeznaczony przede wszystkim na urządzenia z dwoma ekranami, więc ma nieco zawężone pole działania.

Zobacz: Windows 10: nowa łatka powodem kolejnych problemów

Opuszczając natomiast poletko walki systemów Microsoftu – stale zyskuje macOS. We wrześniu na ten system przesiadło się ponad 11% ankietowanych, co oznacza niemal dwa punkty procentowe więcej w porównaniu z poprzednim miesiącem. 

A Wy z jakiego systemu obecnie korzystacie?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię