Strona głównaWiadomościRazer Core X - nowy, tańszy sposób na laptopa do gier

Razer Core X – nowy, tańszy sposób na laptopa do gier

Zewnętrzne karty graficzne nie są niczym nowym. Na rynku dostępne są od wielu lat, ale ich ceny raczej nie zachęcają do zakupu. Nieco tańszą propozycję przygotowała firma Razer, która słynie raczej z drogich sprzętów.

Razer Core X to trochę tańszy wariant modelu Razer Core. Droższy kosztuje około 500 dolarów, czyli tyle, co dobrej jakości karta graficzna. Za nowy musimy zapłacić „tylko” 300 dolarów. To nadal poziom średniej jakości GPU, ale to i tak mniej niż musimy zapłacić za większość sprzętów tego typu. W parze z niższą ceną idą jednak pewne ograniczenia.

Zobacz także: Zewnętrzna karta graficzna Lenovo, która… rzeczywiście ma kartę graficzną

Razer Core X wyposażone jest w zasilacz o mocy 650 W. W zestawie oczywiście nie znajduje się karta graficzna. Tę trzeba dokupić osobno. Z komputerami urządzenie łączy się przy pomocy złącza USB-C z Thunderbolt 3. Standard ten oferuje przepustowość na poziomie 40 Gbps, więc jest wystarczający do przesyłania danych z GPU.

Zobacz także: Ten sprzęt zrobi z laptopa prawdziwą maszynkę do grania

Niestety, są pewne ograniczenia. Do działania konieczne jest posiadanie systemu operacyjnego Windows 10 w wersji przynajmniej RS1, ale nawet w tym przypadku Razer nie gwarantuje pełnej kompatybilności. Urządzenie współpracuje też z MacBookami z Thunderbolt 3 i systemem co najmniej macOS High Sierra 10.13.4. Razer Core X nie ma żadnych złączy USB ani Ethernet. Współpracuje z kartami Nvidii i AMD.

[you tube=OSAkNJRIxRM]

Źródło: ExtremeTech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

  1. A gdzie można kupić go w Polsce? Niestety ze strony Razera dostałem info, że do Polski nie wysyłają :/

    Chyba, że polecacie lepszy model?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię