Strona głównaWiadomościRozrywkaReady Player One - książka Ernesta Cline otrzyma drugą część

Ready Player One – książka Ernesta Cline otrzyma drugą część

Kto z Was pamięta lata 80? Jeśli nikt – nic straconego, bo Ernest Cline, autor Ready Player One, szykuje 2. część swojej książki.

Druga część książki Ernesta Cline, na podstawie której powstał film o tym samym tytule, będzie zatytułowana – uwaga, niespodzianka – Ready Player Two. Sequel powinien się pojawić w pierwszej kolejności w księgarniach w Stanach Zjednoczonych, 24 listopada tego roku. 

Ready Player One

Książka Ready Player One w pierwszej kolejności ukazała się w 2011 roku, ale zdecydowana większość kojarzy opowiedzianą w niej historię z filmu w reżyserii Stephena Spielberga z 2018 roku. Wszystko w nich kręci się wokół kultury nerdowskiej podlanej sosem z lat 80. Główny bohater, Wade Watts, żyje w dystopijnym świecie, w którym najważniejszą rozrywką jest – działająca jak narkotyk – gra VR zatytułowana The Oasis. Wade musi rozwiązać serię zagadek, żywcem wyciągniętych z gier lat 80, by finalnie stać się dziedzicem fortuny twórców gry. 

Zobacz: Gry jako lektury – czy Geralt z Rivii zastąpi Pana Tadeusza?

Jeśli chodzi o fabułę Ready Player Two, o jej fabule nie wiadomo jeszcze prawie nic. Wiadomo, że Cline zaczął snuć pierwsze wizje na temat sequela już w trakcie trasy związanej z promocją filmu. Już w 2018 mówił, że chce napisać książkę, która będzie jednocześnie czymś ciekawym dla fanów i bazą dla kolejnego filmu

Kto wie, może tym razem fabuła będzie się kręcić wokół symboli popkultury z lat 90? Zobaczymy już w listopadzie.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię