Strona głównaEsportRed Bull oraz AGON By AOC kontynuują współpracę

Red Bull oraz AGON By AOC kontynuują współpracę

AGON by AOC oraz marka Red Bull będą kontynuować, trwającą od 2019 roku współpracę. Ta zgrana ekipa tylko w zeszłym roku zorganizowała 519 wydarzeń e-sportowych w 23 krajach.

Na zeszłoroczne wspólne imprezy Red Bull dostarczono 580 monitorów AGON by AOC. Wydarzenia przyciągnęły ponad 100 000 widzów, a streamy zostały wyświetlone prawie 15 milionów razy, co zaowocowało ponad 432 milionami minut obejrzanego materiału. Spośród 519 wydarzeń największą popularność zdobyły:

  • Red Bull Campus Clutch – turniej Valorant dla studentów z całego świata. Jego ostatnia edycja miała miejsce na 300 uczelniach w 50 krajach. Finały odbyły się na brazylijskim stadionie Pacaembu w São Paulo. Główną nagrodę 20 000 Euro wygrał w nich Team Northwood z USA po pojedynku z kanadyjską drużyną 07.
  • Red Bull Flick – turniej 2 vs 2 w CS:GO. W jego ramach najlepsze drużyny z 13 krajów rywalizowały w Kopenhadze o 20 000 Euro. W finale roku 2022 zwyciężyli Alec ‘Puteli’ Koivanen i Juho ‘8Juho8’ Kankaanpää z fińskiego teamu KUUsamo.gg.
  • Red Bull Solo Q – zawody 1 vs 1 w League of Legends, które odbywają się w 18 krajach. Wyłonienie zwycięzcy poprzedniego sezonu miało miejsce w Nowym Jorku na Manhattanie. Okazał się nim Ahilleas ‘SneakyLemon’ Natsis. Tegoroczne rozgrywki już się toczą i zostaną zwieńczone 13 maja finałami w Londynie.

To jednak nie koniec atrakcji, w najbliższym czasie na widzów czekają równie wielkie emocje. Na wszystkie zostaną dostarczone monitory AOC GAMING, AGON i AGON PRO. Linia AGON PRO jest najwyżej pozycjonowana i powstaje we współpracy z profesjonalnymi zawodnikami e-sportowymi, np. z organizacji G2 Esports. To wyświetlacze kierowane do najbardziej wymagających graczy. Cechuje je odświeżanie obrazu sięgające 360 Hz, niski input lag i czas reakcji pikseli na poziomie 0,5 ms.

Jak podkreśla Anna Stefańczyk, dyrektor ds. globalnego marketingu AOC:

Kontynuacja partnerstwa z Red Bull Esports, które trwa od 2019 roku, bardzo nas cieszy. Wspólne wysiłki by rozwijać współzawodnictwo e-sportowe dostarczyły niezapomnianych wrażeń uczestnikom zawodów oraz widzom. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać te wydarzenia najnowszymi technologiami zastosowanymi w monitorach AGON by AOC.

Niektóre z nadchodzących zawodów:

  • Red Bull Flick 2023 Finland x AGON by AOC– 22 kwietnia 2023 (sobota)
  • Red Bull Solo Q Denmark x AGON by AOC – 29 kwietnia 2023 (sobota)
  • Red Bull Solo Q Argentina x AGON by AOC – 6 maja 2023 (sobota)

Ponadto Red Bull i AGON by AOC kontynuują wsparcie dla turnieju bijatyk Red Bull Kumite.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię