Strona głównaEsportRed Bull planuje otwarcie esportowego centrum w Londynie

Red Bull planuje otwarcie esportowego centrum w Londynie

Znany producent energetyków, od pewnego czasu mocno inwestujący w sporty ekstremalne i esport, postanowił na tym polu podjąć kolejne inwestycje. Nieco przypadkowo dowiadujemy się o planach firmy w kwestii budowy esportowego centrum w Londynie.

Sama informacja nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona, ale firma zdradziła swoje plany publikując ofertę pracy na swojej stronie internetowej. W ofercie znajdziemy informacje, że Red Bull poszukuje „Studio Managera” do swojego „Centrum gier / rozrywki”, który ma być „domem esportu w Wielkiej Brytanii”.

Gigant rynku napojów energetycznych planuje „…wzmocnić swoją pozycję w branży gier i esportu. Przez stworzenie Gaming Sphere jako domu dla graczy i esportowców w Wielkiej Brytanii, który ma być rdzeniem społeczności graczy, fanów, wydawców, partnerów i influencerów związanych z branżą”.

Nie wiadomo jeszcze czy „Gaming Sphere” ma być pojedynczym budynkiem czy całym kompleksem rozrywki. Opierając się zamieszczonej ofercie pracy można wywnioskować, że będą się tam odbywać eventy, turnieje, być może pojawi się stacjonarny sklep i miejsce dla różnych aktywności dla członków zebranej wokół tego miejsca społeczności.

Red Bull był jedną z pierwszych niezwiązanych z esportową branżą firm, która wyraziła swoje zainteresowanie tematyką esportu. Sponsorowała i organizowała wiele turniejów, prowadzi także kampanie marketingowe związane z tą tematyką na wielu platformach. Jest także partnerem drużyny DOTA 2 – OG, a logo Red Bulla pojawia się nawet w logotypie drużyny. Oprócz tego Red Bull jest właścicielem europejskiej drużyny League of Legends, rozgrywającej swoje mecze w Challenger Series – choć w tym przypadku nie obyło się bez kontrowersji, bo Riot Games wymusiło zmianę nazwy teamu z Red Bull Team na RB Team.

Źródło: Esportsobserver

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię