Strona głównaGryAktualnościGra w stylu Red Dead Redemption 2 to marzenie twórcy Sekiro

Gra w stylu Red Dead Redemption 2 to marzenie twórcy Sekiro

Hidetaka Miyazaki, prezes studia odpowiedzialnego za stworzenie Sekiro powiedział, że jego marzeniem jest stworzeniem gry takie jak Red Dead Redemption 2. Ale spokojnie, nie czeka nas najtrudniejszy western w historii.

Bieganie po pustynnych bezdrożach Dzikiego Zachodu z kataną w rękach również nie wchodzi w grę. Red Dead Redemption 2 został przywołany przez Miyazakiego ze względu na rozbudowaną warstwę fabularną.

Zobacz:  Sekiro: Shadows Die Twice – to nie jest gra dla wszystkich graczy [recenzja]

Podczas konferencji Reboot Develop Blue 2019 w Dubrowniku prezes FromSoftware powiedział, że jego marzeniem jest stworzenie gry, w której główną rolę odegra fabuła. W jego grach jak do tej pory królował gameplay, a historia pozostawała tylko tłem dla rozgrywki.

To bardzo nietypowa metoda tworzenia gier. Zazwyczaj deweloperzy proces tworzenia rozpoczynają od napisania historii. Tymczasem Miyazaki najpierw opracowuje metody znęcania się nad graczem gameplay, a dopiero później dopisuje do niego historię, która w jakimś tam stopniu ma być w miarę spójna. Nie stanowi ona jednak głównej cechy gry.

Zobacz: Sekiro sprzedało się już w ponad 2 milionach kopii

Połączenie gry z piekielnie wysokim poziomem trudności z rozbudowaną i wciągającą fabułą z pewnością byłoby ciekawe. Tylko czy gracze mieliby na tyle duże pokłady cierpliwości, aby dotrwać do końca historii?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

orson_dzi
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię