Strona głównaGryAktualnościRed Dead Redemption 2 na PC tylko w Epic Games Store i...

Red Dead Redemption 2 na PC tylko w Epic Games Store i Social Club?

Coś czuję, że taka wiadomość może wywołać zamieszki na ulicach. W sieci pojawiły się plotki, według których Rockstar Games szykuje Red Dead Redemption 2 w wersji na PC. Problem polega na tym, że gra miałaby być dostępna – poza Social Club – tylko w znienawidzonym przez wielu Epic Games Store.

Takie informacje pojawiły się w serwisie 4chan. Może nie jest to najbardziej wiarygodna strona, ale nie sposób przemilczeć takie informacje. Tym bardziej, że zaledwie kilka dni temu to właśnie na 4chanie pojawiły się pierwsze informacje o Borderlands 3, które znalazły potwierdzenie w trakcie PAX East 2019.

Zobacz: Epic Games Store to spyware?

Jeśli informacje są prawdziwe, to Red Dead Redemption 2 w wersji na PC zostanie zapowiedziane już 22 kwietnia. Jednak nie oznacza to premiery gry. Ta ma być zaplanowana dopiero na 9 lipca tego roku. Ale najważniejsza informacja jest taka, że gra nigdy nie ma trafić na Steama. Będzie dostępna tylko w Rockstar Games Club oraz Epic Games Store. I w tym przypadku nie mówimy o wyłączności czasowej. Według użytkownika 4chana te dwie platformy są jedynymi, na których gra kiedykolwiek będzie dostępna.

Zobacz: Gry w Epic Games Store wkrótce mają być tańsze

Skąd taka decyzja Take-Two? Wygląda na to, że firma dogadały się z Epic Games. W ramach umowy wydawca Red Dead Redemption 2 ma otrzymać całość przychodów za wszystkie sprzedane dodatki do gry. Biorąc pod uwagę popularność produkcji i prawdopodobne wpływy, musiałaby to być bardzo kusząca propozycja.

Ale nie zapominajcie, że to tylko plotki i tak je traktujcie!

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię