Strona głównaEsportPrezydent Andrzej Duda powołuje esportową reprezentację Polski w FIFA

Prezydent Andrzej Duda powołuje esportową reprezentację Polski w FIFA

Chyba możemy napisać, że dzisiaj w Kancelarii Prezydenta RP stała się rzecz bez precedensu, przynajmniej jeśli chodzi o nasz kraj. Prezydent Andrzej Duda zauważył potencjał drzemiący w esporcie wcześniej niż niejedna firma czy niejeden kibic i powołał esportową drużynę narodową, która będzie nas reprezentować w FIFA 19.

Powołanie reprezentacji Polski w FIFA 19 jest jednocześnie odpowiedzią na głosy profesjonalnych graczy, którym nie podoba się, że nasz kraj nie jest reprezentowany w pierwszej edycji FIFA eNations Cup.

Zobacz: Krzysztof Piątek błyszczy nie tylko w Seria A. Polak dostał wyższy rating w FIFA 19

W składzie reprezentacji będzie grało dwóch zawodników – Miłosz “milosz93” Bogdanowski, wielokrotny Mistrz Polski, oraz Jakub “cyanide” Mikołajewski. Obaj aktualnie profesjonalnie reprezentują Legię Warszawa. Nieco zaskakujący jest brak w tej reprezentacji kolejnego, bardzo znanego polskiego zawodnika – Damiana „Damie” Augustyniaka, ale nie jest powiedziane, że Damie nie dołączy do Legionistów na późniejszym etapie, ponieważ ogłoszeni dzisiaj zawodnicy to dopiero początek budowania naszej narodowej formacji.

Co sądzicie o decyzji Prezydenta RP?

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię