Strona głównaGryRed Dead Redemption 2 na PC?!

Red Dead Redemption 2 na PC?!

Kontynuacja najlepszego westernu, jaki powstał w historii gier, jest coraz bliżej blaszaka. Rewelacyjnych wieści z Dzikiego Zachodu dostarcza pracownik Rockstar Games.

Zdarzało się w przeszłości, że genialne gry omijały naszą ulubioną platformę PC. Tak było np. z The Last of Us, serią Uncharted, czy też z filmową przygodówką Heavy Rain. Podobny los spotkał Red Dead Redemtpion uchodzącą od 2010 roku za najlepszą z gier stworzonych w klimatach westernu.

W momencie pojawienia się informacji o planowanej drugiej części RDR także nie dawaliśmy wiary, że w nią zagramy. Potwierdzili to nawet deweloperzy, wskazujący docelowe platformy jako konsole PS4 i Xbox. Aczkolwiek najnowsze „przecieki” odnoszące się do zbliżającej premiery mogą napawać bardzo dużym optymizmem. Możliwe, że wielki sekret studia Rockstar Games zdradził właśnie jeden z jego pracowników.

Nieznana z nazwiska osoba zamieściła na stronie Linkedin swoje CV, a w nim zawiera poprzednie stanowiska pracy. Z udostępnionego życiorysu możemy odczytać, że brała udział w produkcji L.A. Noire i GTA V, co potwierdza jej związek z Rockstarem. Najważniejszy jednak punkt z profilu tej osoby dotyczy Red Dead Redemption 2. We wskazanych platformach gry wymienia dwie bliskie naszemu sercu literki „PC”.

Tej informacji jeszcze nikt nie potwierdził. Bohater historii mógł pomylić się przy wypełnianiu rubryki, bądź specjalnie pozostawił okruszki dla mediów, aby snuły domysły. Jednak, czy było by to aż tak nieprawdopodobne, żeby RDR 2 zostało wydane na PC? Raczej nie, bo Rockstar już wcześniej dokonał identycznej akcji z serią GTA i L.A. Noire.

Na razie nie ma co liczyć, że wersja PC zadebiutuje równo z edycją na konsolach 26 października. Jeśli marzenie stanie się prawdą, to osobiście przewiduje, że pojawi się dopiero w 2019, przy okazji wydania rozszerzonej edycji. Tymczasem w oczekiwaniu na dalsze informacje, polecamy nasz filmik prezentujący najlepsze gry z konsol, w które niestety nie zagramy na blaszaku.                  

[you tube=b3AO4IVFkSk]

Źródło: techspot.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię