Strona głównaGryAktualnościRed Dead Redemption 2 – zagadka przerażającej Gertrude rozwiązana

Red Dead Redemption 2 – zagadka przerażającej Gertrude rozwiązana

W red Dead Redmeption 2 znajdziemy wiele smaczków oraz historii pobocznych, które nie są podane na tacy i wymagają od nas ruszenia głową. Jedną z nich jest historia zdeformowanej kobiety o imieniu Gertrude, która jest zamknięta w wychodku. W końcu graczom udało się rozwiązać jej zagadkę.

Grając w RDR2 możemy spotkać zamknięta w wychodku zdeformowaną kobietę – Gertrude Braithwaite. Ta nie jest przyjaźnie nastawiona w kółko przeklina i liczy na głos. Gracze odkryli, że w tym szaleństwie jest metoda, a Gertrude jest opętana przez demona.

Red Dead Redemption 2

Wszystkie spostrzeżenia graczy zebrał ostatecznie YouTuber Strange Man. Tym samym przygotował kompletną historię postaci oraz wyjaśnił kontekst. Gertrudę znajdziemy w okolicach posiadłości  Braithwaite’ów. Jeżeli w okolicach ww. wychodka przejedziemy z Peneloper Braithwaite, ta powie nam, że jej kuzynka została zamknięta tu przez rodzinę ze względu na chorobę psychiczną oraz zdeformowaną wargę.

Gracze odkryli, że Gerdrude ciągle stara się liczyć z czego powtarzająca się sekwencja to 1, 2, 3 oraz 4, 5. Jeden z graczy udał się w stronę w którą zwrócone jest wejście wychodka. Tak trafił na kolejny wychodek w Butech Creek. Tam znajduje się pięć wychodów, w każdym z nich wydrapana jest cyfra od 1 do 5. Na mapie wszystkie wychodki tworzą wierzchołki pentagramu. Fani gry zinterpretowali to jako dowód na istnienie sił zła w Butcher Creek. Chociaż, sam pentagram nie jest odwrócony, więc nie jest znakiem Szatana. Chociaż z perspektywy Gertrude na górze znajdują się dwa wierzchołki.

Red Dead Redemption 2

Na tej podstawie gracze wnioskują, że kobieta nie cierpi z powodu choroby umysłowej tylko opętania przez demona. Co ciekawe, w tamtych czasach osoby z rozszczepem podniebienia były uważane za opętane przez diabła.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię