Strona głównaWiadomościOprogramowanieWindows 11 – darmowa aktualizacja od Windows 7?

Windows 11 – darmowa aktualizacja od Windows 7?

Według najnowszych doniesień Windows 11 ma być darmową aktualizacją dla systemu Windows 10. Mówi się jednak, że aktualizację będą mogli przeprowadzić również posiadacze starszych wersji systemu.

Prezentacja kolejnej iteracji Windowsa ma odbyć się 24 czerwca, jednak w międzyczasie do sieci trafiają kolejne informacje na temat nowego systemu. Według najnowszych przecieków posiadacze Windows 7, 8 oraz 8.1 również będą mieli możliwość dokonania darmowej przesiadki na nową wersję systemy. Jest to dobra wiadomość, zwłaszcza dla osób korzystających z Windows 7, którego wsparcie skończyło się 14 stycznia 2020.

Zobacz: WitcherCon – CDP i Netflix ogłaszają wiedźmińskie święto

Wnioski takie zostały wyciągnięte na podstawie pliku Pkeyconfig, w którym znajdują się klucze konfiguracyjne dla starszych wersji systemu. Posiadacze Windows 8 najpierw będą musieli zrobić przesiadkę na Windows 8.1 i dopiero w kolejnej aktualizacji przejść na W11. Na razie nie wiadomo czy sama aktualizacja będzie przeprowadzana przez Windows Update czy inne narzędzie.

Windows 11

Informacje te pochodzą z wcześniejszej wersji, build 21996, który wyciekł niedawno do sieci. Jeżeli w międzyczasie Microsoft nic nie pozmieniał to oficjalnego potwierdzenia możemy spodziewać się 24 czerwca.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię