Strona głównaWiadomościOprogramowanieSzef Reddita doradza pozbycie się TikToka. Jego zdaniem to spyware

Szef Reddita doradza pozbycie się TikToka. Jego zdaniem to spyware

Branża aplikacji z gatunku social mediów nie znosi próżni. Szczególnie na rynku mobilnym mody zmieniają się jak w kalejdoskopie. Aktualnie prym wiedzie TikTok i chyba nie wszystkim się to podoba.

Dość bezpośrednio na temat TikToka wypowiedział się Steve Huffman, szef Reddita. Odpowiadając na pytanie czego obecnie powstające startupy mogą się nauczyć od TikToka, powiedział, że nie jest w stanie myśleć o tej aplikacji jako jakimś wzorze do naśladowania. Dla niego jest to raczej oprogramowanie przypominające pasożyta, padło nawet porównanie do spyware – z tego względu wielokrotnie doradzał swoim bliskim pozbycie się apki z telefonów.

Zobacz: Twórca TikToka planuje podbój rynku gier mobilnych

Powodem tak drastycznego podejścia Huffmana do aplikacji mogą być doniesienia o tym, jakoby zbierała ona dane o sposobie wykorzystywania. Ponoć też sposób jej działania nie różni się wiele od wirusów w przeglądarkach internetowych. Nie wiadomo też czy dane użytkowników, przechowujące przez aplikację, są w 100% bezpieczne. Armia Amerykańska również zabroniła swoim żołnierzom korzystać z niej.

Uważacie, że obawy Huffmana, wyrażone na temat aplikacji, są uzasadnione?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię