Strona głównaWiadomościRozrywkaRekordów Avengers: Endgame ciąg dalszy. Najszybciej zarobione 100 milionów w historii

Rekordów Avengers: Endgame ciąg dalszy. Najszybciej zarobione 100 milionów w historii

Nie mamy żadnych wątpliwości, że 100 milionów dolarów to dopiero początek. Nowa odsłona Avengers na pewno nie planuje prędko się zatrzymać.

Wygląda na to, że te wszystkie wywiady i akcje marketingowe szybko przynoszą korzyści. Na pewno mocno pomaga też charakter filmu oraz jego idea, żeby zamknąć pierwszą erę marvelowskiego kina superbohaterskiego.

Zobacz: Avengers: Endgame to godne zwieńczenie historii – recenzja filmu (bez spoilerów)

Do tej pory rekord najszybszego przekroczenia bariery 100 milionów dolarów w box office utrzymywały Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy. Otwarciu nowej trylogii udało się to osiągnąć w 21 godzin. Avengers: Endgame ten sam kamień milowy przekroczyło po 17 godzinach.

Nie jest to koniec rekordów dla filmu Marvela. Eksperci przewidują również najlepsze otwarcie w historii box office, najsilniejszy pierwszy dzień oraz weekend, który zarobi w granicach 315 – 330 milionów dolarów. Część predykcji oparta jest na tendencjach, jakie wyniknęły w przypadku debiutu Infinity War, spadku sprzedaży z piątku na sobotę.

Historia kina rozrywkowego pisze się na naszych oczach. Jeżeli film już widzieliście, pozostaje tylko rozsiąść się wygodnie i obserwować kolejne rekordy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceDeadline
Tomasz Alicki
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię