Strona główna Gry Aktualności Remake Final Fantasy VII ukończony. Ale nie przez Square Enix

Remake Final Fantasy VII ukończony. Ale nie przez Square Enix

Square Enix dalej pracuje nad przygotowaniem remake’u Final Fantasy VII. Tymczasem gotowa jest już fanowska modyfikacja oryginalnej wersji tytułu.

Final Fantasy VII Remako Mod to modyfikacja, która poprawia tekstury oryginalnego Final Fantasy VII, który na PC-tach debiutował w 1998 roku. Jeszcze do niedawna stworzenie takiego projektu wymagałoby ogromnego nakładu pracy. Ręczne poprawienie ogromu tekstu, które składają się na całą grę to bardzo trudne zajęcie. To równie tłumaczy, dlaczego Square Enix tak długo pracuje nad oryginalnymi remake’iem.

Zobacz: Remake Final Fantasy VII w dwóch częściach. Demo dostępne już po targach E3

Do poprawienie grafiki wykorzystano metodę uczenia maszynowego, a konkretnie upscalingu. Działa ona w ten sposób, że jeśli na ekranie, przyjmijmy standardowym, o rozdzielczości FullHD (1080 x 1920) uruchomimy grę z teksturami w niskiej rozdzielczości, to powstaną na nim puste plamy. To doprowadzi do tzw. pikselozy, czyli nadmiernego rozciągnięcia pikseli, przez co obraz będzie brzydki i rozmazany. Upscaling pozwala na automatyczne wypełnienie obrazu brakującymi pikselami, które są generowane właśnie za pomocą uczenia maszynowego, co można nazwać pewnym elementem sztucznej inteligencji.

Zobacz: Aktualizacja Final Fantasy 7 na Switcha usuwa błąd sprzed 7 lat

Informacje na temat przebiegu instalacji modyfikacji znajdziecie pod tym adresem.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Avatar
orson_dzi
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE