Strona głównaGryAktualnościRemake Silent Hill 2 ma zaskakiwać grafiką

Remake Silent Hill 2 ma zaskakiwać grafiką

Według zapowiedzi Bloober Team Remake Silent Hill 2 ma oferować grafikę na bardzo wysokim poziomie. Polski deweloper ma rację czy to tylko czcze przechwałki?

Główny producnet remake’u Silnet Hill 2 Maciej Głomb w jednym z ostatnich wywiadów zapewnił, że odświeżona wersja kultowego horroru zaoferuje doświadczenie wizualne najwyższej klasy. Według rozmowy udostępnionej w serwisie Gamingbolt, ekipa polskiego studia Bloober Team stara się jak najwierniej oddać klimat oryginału, którego premiera odbyła się w 2001 roku.

Wyznacznikiem jakości remake’u jest Resident Evil 2, który ukazał się cztery lata temu. Twórcom zależy na zaoferowaniu najwyższej jakości wrażeń wizualnych. Jak możemy przeczytać w wywiadzie:

Można śmiało powiedzieć, że wizualia zawsze były mocną stroną Bloober Team i jestem pewien, że tak będzie nadal w przypadku Silent Hill 2. Wykonaliśmy wiele wstępnych prac wspólnie z Ito-san na początku produkcji, aby upewnić się, że jesteśmy po tej samej stronie z naszą artystyczną wizją gry.

Nasze zespoły grafików 2D i 3D są najlepsze w swoich dziedzinach, więc możecie spodziewać się najwyższej klasy wrażeń wizualnych. Przeprowadziliśmy także wczesne testy zewnętrzne i otrzymaliśmy pozytywne opinie. Oczywiście przed nami długa droga, ale jestem bardzo optymistycznie nastawiony na przyszłość.

Oprócz grafiki, odświeżenia mają doczekać się także inne elementy gry. Postacie zyskają nowy i lepszy wygląd, lokacje zostaną poprawione, podobnie jak sztuczna inteligencja. Jednocześnie gra będzie jak najbardziej wierna oryginałowi. Jedną ze znaczniejszych zmian będzie przeniesienie widoku kamery znad ramienia postaci, zamiast predefiniowanych kadrów z oryginału.

Na razie nie została ogłoszona oficjalna data premiery. Tytuł ma trafić na PS5 oraz na PC.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię