Strona głównaGryAktualnościRemake Warcrafta III ma być bardziej wyrozumiały dla casuali

Remake Warcrafta III ma być bardziej wyrozumiały dla casuali

Mimo, że od tegorocznego BlizzCon minęło już trochę czasu, co i rusz pojawiają się jeszcze kolejne informacje z obozu “Zamieci”.

Po wczorajszych doniesieniach na temat tego, że firma pracuje nad co najmniej kilkoma mobilnymi tytułami, dzisiaj uchylono rąbka tajemnicy na temat planowanego remake’a Warcraft III. Według Briana Sousa, głównego artysty pracującego przy grach Blizzarda, Remake „trójki” ma być łatwiejszy i bardziej przystępny dla dzisiejszych graczy niż to miało miejsce w przypadku pierwotnej wersji, wydanej w 2002 roku.

Warcraft III słynął z wysokiego poziomu trudności, który nawet na najłatwiejszych ustawieniach dawał popalić graczom. Według Briana, gra polegała na ciągłym powtarzaniu misji. Stąd decyzja w Blizzardzie, by nową wersję uczynić nieco bardziej przystępną chociażby dla osób, które nie miały wcześniej kontaktu z RTS-ami (to wcale nie jest takie niedorzeczne na jakie wygląda – stosunkowo ciężko dzisiaj o dobrego RTS-a 😉 ). Zobaczymy na ile łatwiejsza będzie nowa część, choć wiele dzisiaj wychodzących gier jest moim zdaniem po prostu zbyt łatwych. Oby w tym przypadku zadowoleni byli zarówno nowi gracze jak i starzy wyjadacze. Waszym zdaniem to krok we właściwym kierunku?

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię