Strona głównaGryAktualnościDiablo: Immortals nie będzie jedyną mobilną grą Blizzarda

Diablo: Immortals nie będzie jedyną mobilną grą Blizzarda

Ludzie związani z branżą gier są niemal w 100% zgodni – prezentacja mobilnego Diablo na tegorocznym BlizzConie była dla Blizzarda najgorszą decyzją w historii firmy, która nie dość, że rozwścieczyła graczy, to dotknęła nawet notowań giełdowych.

Był to tym większy błąd, że Blizzard miał przygotowany zwiastun D4, zamiast którego pokazano jednak mobilnego „spin offa”. Teraz okazuje się, że na tej grze na telefony komórkowe chyba się nie skończy.

Informację taką ujawnił sam Allen Adham, współzałożyciel i wice-prezes Blizzarda. Nie podał co prawda żadnych konkretnych tytułów, ale wspomniał, że aktualnie trwają prace nad rekordową liczbą projektów – także mobilnych. Niektóre z nich są opracowywane przez firmy zewnętrzne, inne – całkowicie samodzielnie przez pracowników Blizzarda. Powodem takiego kierunku obranego przez Blizzard jest fakt, że zauważają oni lawinowy wzrost zainteresowania tą formą rozrywki, a nawet sami częściej grają mobilnie niż na PC.

Wśród spekulacji na temat tego o jakie gry może chodzić przewija się kilka tytułów. Wymieniane jest chociażby Heroes of the Storm, Overwatch jak również… Starcraft. I wcale nie jest to tak absurdalny pomysł jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać, ponieważ Blizzard już kiedyś “dopuścił się” portu tej popularnej strategii na platformę inną niż PC, a mianowicie konsolę Nintendo 64.

A Waszym zdaniem jaka gra tej firmy najbardziej pasowałaby do “mobilek” ? I czy w ogóle Blizzard idzie we właściwym kierunku?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię