Strona głównaGryAktualnościRemaster Diablo 2 nie jest nikomu potrzebny. W rozdzielczości FullHD grałem już...

Remaster Diablo 2 nie jest nikomu potrzebny. W rozdzielczości FullHD grałem już lata temu

Portale branżowe chętnie podchwyciły temat Diablo 2 w wyższej rozdzielczości, którego zrzuty ekranu pojawiły się na Reddicie. Cóż, coś takiego było możliwe już lata temu.

Diablo 2 w FullHD?

Kiedy kilka lat temu naszła mnie chęć na zagranie w Diablo II trafiłem na typową ścianę pojawiającą się w przypadku starszych gier  – rozdzielczość. Uruchomienie gry w przedpotopowym 800 x 600 to nie jest nic przyjemnego. Z pomocą przyszła jednak prosta modyfikacja w nazwie MultiRes. Wystarczy wpisać odpowiednią frazę w Google i trafimy na moda z, uwaga, 2009 roku(!).

Zobacz: Diablo 4 zostanie pokazane na BlizzCon 2019? Blizzard nie ma innego wyboru

Diablo 2 ze względu na statyczne tła, po uruchomieniu w wysokiej rozdzielczości, cieszy oko nawet dzisiaj. Może teksturom przydałoby się troszkę więcej ostrości, ale to już tylko kosmetyka. Gra wygląda bardzo dobrze i jedyny minus był taki, że mod potrafił raz na jakiś czas się wysypać bez powodu, zwieszając grę.

Remaster i uczenie maszynowe

Wspomniany post na Reddicie pokazuje zrzuty ekranu, które podobno powstały z wykonaniem specjalnych algorytmów uczenia maszynowego, które są w stanie w prosty sposób podnieść rozdzielczość tekstur. To zdaniem niektórych miałby być dowód na to, że zrobienie remasteru Diablo 2 jest proste do wykonania.

Zobacz: Blizzard będzie szpiegować uczestników BlizzConu

Poniżej możecie zobaczyć wspomniane zrzuty ekranu, a pod nimi film z rozgrywki z wykorzystaniem moda MultiRes.

Fake news?

A teraz taka ciekawostka. Pamiętacie oryginalne Diablo 2? Jeśli tak, to zapewne dobrze wiecie, że srebrne wzorki obok ikon umiejętności u dołu ekranu w nim nie występują. Dodaje je właśnie mod MultiRes. To pozwala nam zaryzykować stwierdzenie, że to może być zwykły fejk i zwyczajnie podkolorowane obrazki powstałe przy wykorzystaniu modyfikacji.

Diablo 2 Remaster – czy faktycznie go potrzebujemy?

Co do samego Diablo 2, czy faktycznie potrzebujemy remasteru? Oczywiście, fajnie byłoby gdyby gra wyglądała tak efektownie jak Diablo 3, ale na to nie mamy co liczyć. A gdyby to miała być tylko opcja włączenia gry w wyższej rozdzielczości plus przypudrowane tekstury, to czy zapłacilibyście za to 100 zł lub więcej? Nie widzę w tym żadnego sensu, skoro za darmo mamy dostęp do modyfikacji, które robi niemalże to samo.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

orson_dzi
Redaktor, szef działów gry i audio

1 KOMENTARZ

  1. Remaster D2 jest potrzebny ze względu na ograniczoną liczbę efektywnych buildów (patrz mod Path of Diablo) i fakt, że w wysokich rozdzielczościach na MultiResie widzisz mobki, które nie widzą Ciebie, co uznawane jest za cheat. „Oddalenie” kamery to nie remaster. Remaster to poprawienie jakości tekstur przy zachowaniu oryginalnych proporcji (patrz HoMM 3 HD). Artykuł wygląda na napisany bez szczegółowego zapoznania się z tematem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię